Transcend External HDD|TRANSCEND|StoreJet|1TB|USB 3.1|Colour Iron Grey|TS1TSJ25C3N
ID: 1201448 Tuotekoodi: TS1TSJ25C3N
Varastossa 3 yksiköt
Takuu: 3 vuotta
Valmiina lähetettäväksi
perjantaina, 15.05.2026
Toimitusvaihtoehdot
  • Postin pakettiautomaatti
  • Kapasiteetti: 1 TB
  • Virtalähde: USB
Kaikki parametrit
Malli : StoreJet 25C3N
Perustiedot
Kapasiteetti 1 TB
Paino (g) : 136
Väri : Harmaa
Satamat ja laitteet
USB 3.1
Vakiomuotoinen USB 2.0 -liitäntä:
Seuraavien vuosien aikana USB 2.0 -liitäntä korvataan uudella USB 3.0 -liitännällä:
Virtalähde USB
Yksityiskohtaisempi erittely
Bus powered Power - USB
Bus power Power - 5 V
Category Code - HE2
Certification Features - CE/FCC/BSMI/KC/RCM/EAC
Country of origin Other features - Taiwan
Depth Weight & dimensions - 165 mm
The StoreJet 25C3N external hard drive is ultra-slim at just 9.95mm, taking up little space in your bag or briefcase. Housed in an aluminum alloy, the drive weighs in at just 136g, making it the perfect business or travel companion. Fast
Harmonized System (HS) code Logistics data - 84717050
HDD capacity Hard drive - 1 TB
HDD Family name - StoreJet
HDD size Hard drive - 2.5"
HDD speed Hard drive - 5400 RPM
Height Weight & dimensions - 35 mm
Housing material Features - Aluminium
Linux operating systems supported Features - Kernel 2.6.31
Mac operating systems supported Features - Mac OS X 10.7 Lion
Maximum data transfer rate Ports & interfaces - 5000 Mbit/s
Operating temperature (T-T) Operational conditions - 5 - 55 °C
Product colour Features - Grey
Summary - Transcend StoreJet 25C3N 1TB. HDD capacity: 1 TB, HDD size: 2.5". USB version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). HDD speed: 5400 RPM. Product colour: Grey
Thunderbolt technology Ports & interfaces - No
Type Hard drive - HDD
Unit Box Height - 0.04
Unit Box Length - 0.145
Unit Box Width - 0.11
Unit Calculated Volume - 0.000638 cubm
Unit Calculated Weight - 0.22 kg
Units per Shipping Box - 1
USB connector Ports & interfaces - Micro-USB B
USB version Ports & interfaces - 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Vendor Homepage - https://uk.transcend-info.com/Products/No-763
Warranty - 36 months
Weight Weight & dimensions - 270 g
Width Weight & dimensions - 105 mm