Brother HL-L3240CDWRE1
ID: 1012877 Tuotekoodi: HLL3240CDWRE1
Voidaan tilata 96 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 2 vuotta (Yritysten takuu 1 vuosi)
  • Natiiviresoluutio: 2400 x 600 dpi
  • Suurin tulostuskoko: A4
  • Tulostusnopeus (yksivärinen): 26 lpp/min
  • Tyyppi: Laser-väritulostin
  • Patruunat: 4
Kaikki parametrit
Malli : HL-L3240CDWRE1
Perustiedot
Suurin tulostuskoko A4
Tyyppi Laser-väritulostin
Toiminnallisuus
ADF (automaattinen asiakirjansyöttölaite) Ei mitään
Automaattinen Duplex-toiminto Onko
Faksi Ei mitään
Kopiokone Ei mitään
Vaihtoehto asettaa tulostettu asiakirja syöttölaitteeseen ja kopioida se.
Patruunat 4
Skanneri Ei mitään
Satamat ja laitteet
LAN-liitäntä Onko
LPT-liitäntä Ei mitään
USB 2.0 -liitäntä Onko
Langattomat yhteydet
Bluetooth Ei mitään
WiFi Onko
USB-kaapeli
Yksityiskohtaisempi erittely
ARTIKEL1 - HL-L3240CDWRE1 LASER 26PPM
ARTIKEL2 - 256MB USB 2400DPI WLAN
Brand - Brother
BrandPartCode - HL-L3240CDW
Breite - 0
Category - Laser Printers
Category 1 - Drucker & Scanner
Category 2 - Drucker
Design - Built-in display - Yes
Design - Display - LCD
Design - Market positioning - Home & office
Design - Product colour - White
EAN - 4977766823753
EANCode - 4977766823753
Features - Country of origin - Vietnam
Features - Maximum duty cycle - 3000 pages per month
Features - Page description languages - BR-Script 3, PCL 5c, PCL 5e, PCL 6, PDF 1.7
Features - Printing colours - Black, Cyan, Magenta, Yellow
Gewicht - 18.04
GRUPPE1 - Printer/Copier/Fax
GRUPPE2 - Laser Monochrome
GTIN - 4977766823753
GTIN - 4977766823760
HERSTELLER - BROTHER
Hoehe - 0
HSTNUMMER - HLL3240CDWRE1
Input & output capacity - Total input capacity - 250 sheets
Input & output capacity - Total number of input trays - 1
Input & output capacity - Total output capacity - 150 sheets
Laenge - 0
Logistics data - Layers per pallet - 4 pc(s)
Logistics data - Master (outer) cases per pallet - 16 pc(s)
Logistics data - Pallet gross height - 16.3 cm
Logistics data - Pallet gross weight - 306.5 kg
Logistics data - Products per pallet - 16 pc(s)
LongDesc - The office and home environment is continuously changing with the goal of increasing efficiency and productivity. Be confident that you have a reliable device that prints quickly and effortlessly, with:• 2-Sided print, up to 10 sides per minute• 1 Line LCD control panel• Gigabit ethernet, 5GHz WiFi and USB• 256MB Internal memory• 250 Sheet paper input tray11• Comes with 1,000 black, 1,000 colour page yield toners, 3,000 black, 2,300 colour maximum yield available8• 2 month FREE trial to EcoPro
LongSummaryDescription - Brother HL-L3240CDW. Print technology: LED, Colour. Maximum duty cycle: 3000 pages per month. Maximum resolution: 600 x 2400 DPI. Maximum ISO A-series paper size: A4. Print speed (black, normal quality, A4/US Letter): 26 ppm, Duplex printing. Display: LCD. Wi-Fi. Product colour: White
Manufacturer - Brother
MPN - HLL3240CDWRE1
Name - Brother HL-L3240CDW Farb-LED-Drucker
Network - Cabling technology - 10/100/1000Base-T(X)
Network - Ethernet LAN - Yes
Network - Ethernet LAN data rates - 10,100,1000 Mbit/s
Network - Wi-Fi - Yes
Network - Wi-Fi standards - 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Operational conditions - Operating relative humidity (H-H) - 20 - 80%
Operational conditions - Operating temperature (T-T) - 10 - 32 °C
Operational conditions - Storage relative humidity (H-H) - 35 - 85%
Operational conditions - Storage temperature (T-T) - 0 - 40 °C
Other features - Spare part retention - 5 year(s)
Other features - Warranty period - 2 year(s)
Packaging data - Package depth - 488 mm
Packaging data - Package height - 370 mm
Packaging data - Package weight - 18 kg
Packaging data - Package width - 488 mm
Paper handling - Envelopes sizes - C5, Com-10, DL, Monarch
Paper handling - ISO A-series sizes (A0...A9) - A4, A5, A6
Paper handling - ISO B-series sizes (B0...B9) - B5
Paper handling - JIS B-series sizes (B0...B9) - B5, B6
Paper handling - Maximum ISO A-series paper size - A4
Paper handling - Non-ISO print media sizes - Executive, Legal, Letter
Paper handling - Paper tray media weight - 60 - 163 g/m²
Performance - Internal memory - 256 MB
Performance - Sound pressure level (printing) - 47 dB
Ports & interfaces - Direct printing - Yes
Ports & interfaces - USB 2.0 ports quantity - 1
Ports & interfaces - USB port - Yes
Power - AC input frequency - 50/60 Hz
Power - AC input voltage - 220 - 240 V
Power - Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) - 0.4 kWh/week
Power - Power consumption (max) - 960 W
Power - Power consumption (off) - 0.04 W
Power - Power consumption (printing) - 520 W
Power - Power consumption (ready) - 70 W
Printing - Colour - Yes
Printing - Duplex printing - Yes
Printing - Duplex printing mode - Auto
Printing - Maximum resolution - 600 x 2400 DPI
Printing - Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) - 26 ppm
Printing - Print speed (colour, normal quality, A4/US Letter) - 26 ppm
Printing - Print technology - LED
Printing - Time to first page (black, normal) - 13.5 s
Printing - Warm-up time - 28 s
ProductName - HL-L3240CDW
ShortSummaryDescription - Brother HL-L3240CDW, LED, Colour, 600 x 2400 DPI, A4, 26 ppm, Duplex printing
Stck_Kart - 1
Stck_Pal - 20
Storno - Y
Technical details - Master (outer) cases per pallet layer - 4 pc(s)
Technical details - Pallet type - 1200 x 1000 mm
Title - Brother HL-L3240CDW laser printer Colour 600 x 2400 DPI A4 Wi-Fi
URL - https://www.brother.com/
WarrantyInfo -
Weight - 17.94
Weight & dimensions - Depth - 370 mm
Weight & dimensions - Height - 488 mm
Weight & dimensions - Weight - 15.5 kg
Weight & dimensions - Width - 488 mm