Seasonic FOCUS SGX, 650W, 80PLUS Gold
ID: 848785 Tuotekoodi: FOCUS-SGX-650
Voidaan tilata 27 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 2 vuotta (Yritysten takuu 1 vuosi)
Valmiina lähetettäväksi
Toimitusvaihtoehdot
  • Postin pakettiautomaatti
  • Tuottaja: Seasonic
  • Teho: 650W
  • 80 PLUS -sertifiointi: 80 PLUS Gold
  • Puhaltimen koko: 120 mm
  • Modulaariset kaapelit: Fully-Modular
  • Prosessori-liitännäinen: 1 X 8-pin(4+4) + 4-pin EPS
  • PCI-E: 3 x 6+2pin
Kuvaus
tuulettimen halkaisija on 120 mm120 mm
80 PLUS Gold -energiatehokkuussertifikaatti, joka takaa vähintään 90 prosentin hyötysuhteen 50 prosentin kuormituksella. Tämä tarkoittaa sitä, että jokaista virtalähteen verkosta saamaa 100 W:n tehoa kohden vähintään 90 W toimitetaan tietokoneen komponentteihin, kun taas loput 10 W häviää lämpönä.
Melna Se on varustettu lattakaapeleilla, joiden väri on MelnaMelna
Tämä virtalähde on ATX 2.0 -standardin mukainen. Tämä tarkoittaa, että virtalähteessä on vain 6-nastainen ja 8-nastainen portti, jotka tuottavat vastaavasti 75W ja 150W tehoa. ATX 2.0 -virtaportteja ei ole suunniteltu käsittelemään nykyaikaisten näytönohjainten suuria tehovaatimuksia. Jos rakennat järjestelmää, jossa on erittäin tehokas näytönohjain, kuten RTX 4070, tarvitaan ATX 3.* -standardin mukainen virtalähde.
Cybenetics Standard +.
Perustiedot
Cybenetics Melutason sertifiointi : Cybenetics Standard +
Cybeneticsin tehokkuuden sertifiointi : Cybenetics Gold
Virtalähteen tyyppi : SFX
Teho 650W
Virtalähteen kapasiteetti watteina. Suurempi kapasiteetti tarkoittaa tietokoneen toiminnan vakaampaa toimintaa. Nykyaikaisen keskiverto tietokoneen virtalähteen suositeltu kapasiteetti on vähintään 500 W. Jos käytät useita kiintolevyjä, tehokasta näytönohjainta ja prosessoria, on suositeltavaa ostaa virtalähde, jonka kapasiteetti on vähintään 600 W.
Kokonaisvirta (+12V) : 54A
Puhaltimen koko : 120 mm
Toiminnallisuus
Kaapelin väri : Musta
Valaistus : Ei mitään
Väri : Musta
Satamat ja laitteet
PCI-E 5.0/5.1 : Ei ole
Emolevyn virta : 20+4-pin
PCI-E : 3 x 6+2pin
SATA-liittimet : 10
4pin Molex : 5
Tietokonekotelo
Yksityiskohtaisempi erittely
Category 1 - Netzteile
Category_1 - Power
Category_2 - Computer Power Supplies
EAN - 4711173877127
EAN_code - 4711173877127
Manufacturer - Seasonic
Manufacturer - Sea Sonic
Manufacturer_code - FOCUS-SGX-650
MPN - FOCUS-SGX-650
Name - 650W Seasonic FOCUS-SGX-650 80+ Gold
Name - Seasonic 650W FOCUS SGX, PC power supply (black 4x PCIe, cable management)
Weight - 2
Weight - 2,05