Silverstone ST1200-PTS, 1200W, 80PLUS Platinum
ID: 848159 Tuotekoodi: 30340
Takuu: 2 vuotta (Yritysten takuu 1 vuosi)
Tärkeimmät tuoteparametrit Kaikki parametrit
  • Tuottaja: Silverstone
  • Teho: 1200W
  • 80 PLUS -sertifiointi: 80 PLUS Platinum
  • Puhaltimen koko: 120 mm
  • Modulaariset kaapelit: Fully-Modular
  • Prosessori-liitännäinen: 2 x 8-pin(4+4) EPS
  • PCI-E: 8 x 6+2pin
Samanlaisia tuotteita
Tämä tuote Silverstone ST1200-PTS, 1200W, 80PLUS Platinum
Silverstone HELA 1300R Platinum, 1300W, Cybernetics Platinum
Silverstone ST1500-TI, 1500W, 80PLUS Titanium
Silverstone Extreme 1200R, 1200W, Cybernetics Platinum
Thermaltake Toughpower iRGB, 1200W, 80PLUS Platinum
Näytä vastaavat tiedot. Piilota samanlaiset tiedot.
Perustiedot
Virtalähteen tyyppi ATX ATX ATX SFX-L ATX
Teho 1200W 1300W 1500W 1200W 1200W
80 PLUS -sertifiointi 80 PLUS Platinum Ei mitään 80 PLUS Titanium Ei mitään 80 PLUS Platinum
Kokonaisvirta (+12V) 100A 108.3A 125A 100A 100A
Puhaltimen koko 120 mm 120 mm 135 mm 120 mm 140 mm
Toiminnallisuus
Kaapelin väri Musta Musta Musta Valkoinen Musta
Valaistus Ei mitään Ei mitään Ei mitään Ei mitään RGB
Väri Musta Musta Musta Musta Musta
Modulaariset kaapelit Fully-Modular Fully-Modular Fully-Modular Fully-Modular Fully-Modular
Satamat ja laitteet
PCI-E 5.0/5.1 Ei ole 1 x 600W 12VHPWR (5.0) Ei ole 1 x 600W 12V-2X6 (5.1) Ei ole
Emolevyn virta 24-pin 24-pin 20+4-pin 20+4-pin 24-pin
PCI-E 8 x 6+2pin 8 x 6+2pin 8 x 6+2pin 4 X 6+2pin 8 x 6+2pin
SATA-liittimet 8 8 16 8 12
4pin Molex 6 6 6 3 8
Kuvaus
120 mm120 mm uuletin, joka on alan standardi hiljaisen toiminnan takaamiseksi keskivertotietokoneissa. Jos haluat erittäin hiljaisen virtalähteen, etsi 135 mm:n tai 140 mm:n tuulettimen halkaisijalla varustettu virtalähde.
Tälle virtalähteelle myönnetty energiatehokkuussertifikaatti takaa vähintään 92 prosentin hyötysuhteen 50 prosentin kuormituksella. Toisin sanoen jokaista 100 W:n tehoa kohden, jonka virtalähde ottaa verkosta, vähintään 92 W menee tietokoneen komponentteihin, kun taas loput 8 W menevät lämmöksi.
Melna Kaapeleiden väri on Melna ja ne ovat litteitä.
Tälle virtalähteelle määritettyATX2.0 -standardi takaa, että virtalähteessä on vain 6-nastainen ja 8-nastainen portti (75W ja 150W). Järjestelmä, jossa on erittäin tehokas näytönohjain (kuten RTX 4070), vaatii ATX 3.* -standardin mukaisen virtalähteen, eikä ATX 2.0 riitä.
Cybenetics Standard ++.
Perustiedot
Cybenetics Melutason sertifiointi : Cybenetics Standard ++
Cybeneticsin tehokkuuden sertifiointi : Cybenetics Platinum
Virtalähteen tyyppi : ATX
Teho 1200W
Virtalähteen kapasiteetti watteina. Suurempi kapasiteetti tarkoittaa tietokoneen toiminnan vakaampaa toimintaa. Nykyaikaisen keskiverto tietokoneen virtalähteen suositeltu kapasiteetti on vähintään 500 W. Jos käytät useita kiintolevyjä, tehokasta näytönohjainta ja prosessoria, on suositeltavaa ostaa virtalähde, jonka kapasiteetti on vähintään 600 W.
Kokonaisvirta (+12V) : 100A
Puhaltimen koko : 120 mm
Toiminnallisuus
Kaapelin väri : Musta
Valaistus : Ei mitään
Väri : Musta
Satamat ja laitteet
PCI-E 5.0/5.1 : Ei ole
Emolevyn virta : 24-pin
PCI-E : 8 x 6+2pin
SATA-liittimet : 8
4pin Molex : 6
Yksityiskohtaisempi erittely
Category_1 - Power
Category_2 - Computer Power Supplies
EAN_code - 4710007226582
Manufacturer - Silverstone Technology
Manufacturer_code - 30340
Name - Silverstone SST-ST1200-PTS 1200W PC Power Supply (black 8x PCIe, cable management)
Weight - 3,80