Silverstone ST1000-PTS, 1000W, 80PLUS Platinum
ID: 848158 Tuotekoodi: 30335
Takuu: 2 vuotta (Yritysten takuu 1 vuosi)
Tärkeimmät tuoteparametrit Kaikki parametrit
  • Tuottaja: Silverstone
  • Teho: 1000W
  • 80 PLUS -sertifiointi: 80 PLUS Platinum
  • Puhaltimen koko: 120 mm
  • Modulaariset kaapelit: Fully-Modular
  • Prosessori-liitännäinen: 2 x 8-pin(4+4) EPS
  • PCI-E: 8 x 6+2pin
Samanlaisia tuotteita
Tämä tuote Silverstone ST1000-PTS, 1000W, 80PLUS Platinum
Silverstone ST1500-TI, 1500W, 80PLUS Titanium
Silverstone DA1000R, 1000W, 80PLUS Gold
Silverstone HELA 1300R Platinum, 1300W, Cybernetics Platinum
Silverstone Extreme 1200R, 1200W, Cybernetics Platinum
Näytä vastaavat tiedot. Piilota samanlaiset tiedot.
Perustiedot
Virtalähteen tyyppi ATX ATX ATX ATX SFX-L
Teho 1000W 1500W 1000W 1300W 1200W
80 PLUS -sertifiointi 80 PLUS Platinum 80 PLUS Titanium Ei mitään Ei mitään Ei mitään
Kokonaisvirta (+12V) 83A 125A 83.5A 108.3A 100A
Puhaltimen koko 120 mm 135 mm 135 mm 120 mm 120 mm
Toiminnallisuus
Kaapelin väri Musta Musta Musta Musta Valkoinen
Valaistus Ei mitään Ei mitään Ei mitään Ei mitään Ei mitään
Väri Musta Sininen Musta Musta Musta Musta
Modulaariset kaapelit Fully-Modular Fully-Modular Fully-Modular Fully-Modular Fully-Modular
Satamat ja laitteet
PCI-E 5.0/5.1 Ei ole Ei ole 1 x 600W 12VHPWR (5.0) 1 x 600W 12VHPWR (5.0) 1 x 600W 12V-2X6 (5.1)
Emolevyn virta 24-pin 20+4-pin 24-pin 24-pin 20+4-pin
PCI-E 8 x 6+2pin 8 x 6+2pin 6 x 6+2pin 8 x 6+2pin 4 X 6+2pin
SATA-liittimet 8 16 12 8 8
4pin Molex 6 6 3 6 3
Kuvaus
Tarjoamme ostettavaksi Silverstone, jossa on 1000W virtalähde, joka on saanut 80 PLUS Platinum -energiatehokkuussertifikaatin.
1000W virtalähteellä. Teho riittää vankalle vesijäähdytysjärjestelmälle, useille huippuluokan näytönohjaimille, ylikellotetulle huippuluokan prosessorille ja useille kiintolevyille.
120 mm uuletin, jolla tämä virtalähde on varustettu, takaa hiljaisen toiminnan alan standardien mukaisesti. Jotta virtalähde toimisi erityisen hiljaisesti, suosittelemme halkaisijaltaan 135 tai 145 mm:n tuuletinta.
80 PLUS Platinum -energiatehokkuussertifikaatti, joka takaa vähintään 92 prosentin hyötysuhteen 50 prosentin kuormituksella. Tämä tarkoittaa, että virtalähteen verkosta saamasta 100 W:n tehosta vähintään 92 W toimitetaan tietokoneen komponentteihin, ja loput 8 W häviää lämpönä.
Melna,Zila Se on varustettu lattakaapeleilla, joiden väri on MelnaMelna
Tälle virtalähteelle määritettyATX2.0 -standardi takaa, että virtalähteessä on vain 6-nastainen ja 8-nastainen portti (75W ja 150W). Järjestelmä, jossa on erittäin tehokas näytönohjain (kuten RTX 4070), vaatii ATX 3.* -standardin mukaisen virtalähteen, eikä ATX 2.0 riitä.
Cybenetics A sertifikaatti melutason osalta - virtalähteen aiheuttama melu on 20-25 desibeliä.
Perustiedot
Cybenetics Melutason sertifiointi : Cybenetics A
Cybeneticsin tehokkuuden sertifiointi : Cybenetics Titanium
Virtalähteen tyyppi : ATX
Teho 1000W
Virtalähteen kapasiteetti watteina. Suurempi kapasiteetti tarkoittaa tietokoneen toiminnan vakaampaa toimintaa. Nykyaikaisen keskiverto tietokoneen virtalähteen suositeltu kapasiteetti on vähintään 500 W. Jos käytät useita kiintolevyjä, tehokasta näytönohjainta ja prosessoria, on suositeltavaa ostaa virtalähde, jonka kapasiteetti on vähintään 600 W.
Kokonaisvirta (+12V) : 83A
Puhaltimen koko : 120 mm
Toiminnallisuus
Kaapelin väri : Musta
Valaistus : Ei mitään
Väri : Musta, Sininen
Satamat ja laitteet
PCI-E 5.0/5.1 : Ei ole
Emolevyn virta : 24-pin
PCI-E : 8 x 6+2pin
SATA-liittimet : 8
4pin Molex : 6
Yksityiskohtaisempi erittely
category - PC Components|Power Supplies|Modular Power Supplies
Category_1 - Power
Category_2 - Computer Power Supplies
code - SST-ST1000-PTS
ean - 4710007226575
EAN_code - 4710007226575
Manufacturer - Silverstone Technology
Manufacturer_code - 30335
Name - Silverstone SST-ST1000-PTS 1000W PC Power Supply (black 8x PCIe, cable management)
name - SilverStone SST-ST1000-PTS Strider Platinum Series 80 PLUS Platinum, modular - 1000 Watt
Technical_details - Fan(s): 120mm, semi-passive Volume: > 18.00dB(A) (Manufacturer), 23.87dB(A) (Cybenetics, 115V), 22.86dB(A) (Cybenetics, 230V) Cable Management: fully modular Connectors: 1x 20/?24-Pin, 2x 4/?8-Pin ATX12V, 8x 6/?8-Pin PCIe, 8x SATA, 6x IDE, 2x Floppy average efficiency: 92% (80 PLUS, 115V), 91.0% (Cybenetics, 115V), 92.8% (Cybenetics, 230V) Certificates: 80 PLUS Platinum (115V), ETA-A+ (115V), LAMBDA-A (115V), ETA-A (230V), LAMBDA-A (230V) Dimensions (WxHxD): 150x86x140mm Warranty: five years Quantity of 12V-Rails: 1 +3.3V: 25A +5V: 22A +12V: 83A -12V: 0.3A +5Vsb: 3A PFC: active Form factor: ATX PS/?2 Special features: ErP Lot 6, supports "Haswell" C6/?C7 Low-Power States
Weight - 3,80