Lc-power LC600H-12 V2.31, 600W
ID: 806868 Tuotekoodi: LC600H-12 V2.31
Voidaan tilata 38 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 2 vuotta (Yritysten takuu 1 vuosi)
Valmiina lähetettäväksi
Toimitusvaihtoehdot
  • Postin pakettiautomaatti
  • Tuottaja: LC-POWER
  • Teho: 600W
  • 80 PLUS -sertifiointi: Ei mitään
  • Puhaltimen koko: 120 mm
  • Modulaariset kaapelit: Ei mitään
  • Prosessori-liitännäinen: 1 x 8-pin(4+4) EPS
  • PCI-E: 1 X 6pin + 1 X 6+2pin
Kuvaus
600W teho riittää web-selailuun, Microsoft Officeen ja yksinkertaisten tietokonepelien pelaamiseen. Virtalähde voi käyttää tietokonetta, jossa on yksi tai kaksi kovalevyä, keskitasoinen näytönohjain (kuten GTX 1650) ja keskitasoinen prosessori. Jos olet vakava tietokonepelien harrastaja, osta tehokkaampi virtalähde.
120 mm tuulettimet, joilla tämä virtalähde on varustettu, takaavat teollisuusstandardin mukaisen hiljaisen toiminnan. Erityisen hiljaista virtalähteen toimintaa varten suosittelemme hankkimaan 135 mm tai 145 mm halkaisijan tuulettimen.
Tämän virtalähteen väri on Sudraba. Kaapelin väri on Raiba ja ne ovat litteitä.
ATX 2.0 -standardi, joka on määritetty tälle power supply unit, varmistaa, että yksikkö on varustettu vain 6-nastaisilla ja 8-nastaisilla liittimillä (vastaavasti 75W ja 150W tehoilla). Järjestelmä, jossa on erittäin tehokas graphics card (kuten RTX 4070), vaatii ATX 3.* -standardin yksikön, eikä ATX 2.0 riitä.
Perustiedot
Cybenetics Melutason sertifiointi : Ei ole
Cybeneticsin tehokkuuden sertifiointi : Ei ole
Virtalähteen tyyppi : ATX
Teho 600W
Virtalähteen kapasiteetti watteina. Suurempi kapasiteetti tarkoittaa tietokoneen toiminnan vakaampaa toimintaa. Nykyaikaisen keskiverto tietokoneen virtalähteen suositeltu kapasiteetti on vähintään 500 W. Jos käytät useita kiintolevyjä, tehokasta näytönohjainta ja prosessoria, on suositeltavaa ostaa virtalähde, jonka kapasiteetti on vähintään 600 W.
Kokonaisvirta (+12V) : 20A
Puhaltimen koko : 120 mm
Toiminnallisuus
Kaapelin väri : Raiba
Valaistus : Ei mitään
Väri : Hopea
Satamat ja laitteet
PCI-E 5.0/5.1 : Ei ole
Emolevyn virta : 24-pin
PCI-E : 1 X 6pin + 1 X 6+2pin
SATA-liittimet : 6
4pin Molex : 3
Tietokonekotelo
Yksityiskohtaisempi erittely
Category 1 - Netzteile
EAN - 4260070122286
Gross Weight Kg - 1,46
Manufacturer - LC-Power
Manufacturer Code - LC600H-12 V2.31
Manufacturer Name - LC-Power
MPN - LC600H-12
Name - 600W LC-Power LC600H-12 bulk
Short description - Netzteil ATX LC-Power 600W/120mm HW 24-Pin MB,4+4-pin 12V, 1x 6-pin/1x 6+2-pin PCIe
Weight - 1.5
Lc-power LC600H-12 V2.31, 600W