Silverstone ST1100-TI, 1100W, 80PLUS Titanium
ID: 708298 Tuotekoodi: SST-ST1100-TI v1.1
Takuu: 2 vuotta (Yritysten takuu 1 vuosi)
Tärkeimmät tuoteparametrit Kaikki parametrit
  • Tuottaja: Silverstone
  • Teho: 1100W
  • 80 PLUS -sertifiointi: 80 PLUS Titanium
  • Puhaltimen koko: 135 mm
  • Modulaariset kaapelit: Fully-Modular
  • Prosessori-liitännäinen: 2 x 8-pin(4+4) EPS
  • PCI-E: 8 x 6+2pin
Samanlaisia tuotteita
Tämä tuote Silverstone ST1100-TI, 1100W, 80PLUS Titanium
Silverstone ST1500-TI, 1500W, 80PLUS Titanium
Silverstone HELA 1300R Platinum, 1300W, Cybernetics Platinum
Silverstone Extreme 1200R, 1200W, Cybernetics Platinum
Silverstone DA1000R, 1000W, 80PLUS Gold
Näytä vastaavat tiedot. Piilota samanlaiset tiedot.
Perustiedot
Virtalähteen tyyppi ATX ATX ATX SFX-L ATX
Teho 1100W 1500W 1300W 1200W 1000W
80 PLUS -sertifiointi 80 PLUS Titanium 80 PLUS Titanium Ei mitään Ei mitään Ei mitään
Kokonaisvirta (+12V) 92A 125A 108.3A 100A 83.5A
Puhaltimen koko 135 mm 135 mm 120 mm 120 mm 135 mm
Toiminnallisuus
Kaapelin väri Musta Musta Musta Valkoinen Musta
Valaistus Ei mitään Ei mitään Ei mitään Ei mitään Ei mitään
Väri Musta Musta Musta Musta Musta
Modulaariset kaapelit Fully-Modular Fully-Modular Fully-Modular Fully-Modular Fully-Modular
Satamat ja laitteet
PCI-E 5.0/5.1 Ei ole Ei ole 1 x 600W 12VHPWR (5.0) 1 x 600W 12V-2X6 (5.1) 1 x 600W 12VHPWR (5.0)
Emolevyn virta 20+4-pin 20+4-pin 24-pin 20+4-pin 24-pin
PCI-E 8 x 6+2pin 8 x 6+2pin 8 x 6+2pin 4 X 6+2pin 6 x 6+2pin
SATA-liittimet 16 16 8 8 12
4pin Molex 6 6 6 3 3
Kuvaus
Tässä Silverstone virtalähteessä on 80 PLUS Titanium -energiatehokkuussertifikaatti ja 1100W teho.
Tälle virtalähteelle myönnetty energiatehokkuussertifikaatti takaa vähintään 94 prosentin hyötysuhteen 50 prosentin kuormituksella. Toisin sanoen jokaista 100 W:n tehoa kohden, jonka virtalähde ottaa verkosta, vähintään 94 W menee tietokoneen komponentteihin ja 6 W lämpöön.
Melna Lohkossa on litteitä kaapeleita, joiden väri on Melna.
Tämä virtalähde on ATX 2.0 -standardin mukainen. Tämä tarkoittaa, että virtalähteessä on vain 6-nastainen ja 8-nastainen portti, jotka tuottavat vastaavasti 75W ja 150W tehoa. ATX 2.0 -virtaportteja ei ole suunniteltu käsittelemään nykyaikaisten näytönohjainten suuria tehovaatimuksia. Jos rakennat järjestelmää, jossa on erittäin tehokas näytönohjain, kuten RTX 4070, tarvitaan ATX 3.* -standardin mukainen virtalähde.
Cybenetics Standard, mikä tarkoittaa, että sen melutaso on 40-45 dB.
Perustiedot
Cybenetics Melutason sertifiointi : Cybenetics Standard
Cybeneticsin tehokkuuden sertifiointi : Cybenetics Titanium
Virtalähteen tyyppi : ATX
Teho 1100W
Virtalähteen kapasiteetti watteina. Suurempi kapasiteetti tarkoittaa tietokoneen toiminnan vakaampaa toimintaa. Nykyaikaisen keskiverto tietokoneen virtalähteen suositeltu kapasiteetti on vähintään 500 W. Jos käytät useita kiintolevyjä, tehokasta näytönohjainta ja prosessoria, on suositeltavaa ostaa virtalähde, jonka kapasiteetti on vähintään 600 W.
Kokonaisvirta (+12V) : 92A
Puhaltimen koko : 135 mm
Toiminnallisuus
Kaapelin väri : Musta
Valaistus : Ei mitään
Väri : Musta
Satamat ja laitteet
PCI-E 5.0/5.1 : Ei ole
Emolevyn virta : 20+4-pin
PCI-E : 8 x 6+2pin
SATA-liittimet : 16
4pin Molex : 6
Yksityiskohtaisempi erittely
Category_1 - Power
Category_2 - Computer Power Supplies
EAN_code - 4710007226285
Manufacturer - Silverstone Technology
Manufacturer_code - SST-ST1100-TI v2.0
Name - Silverstone Technology SST-ST1100-TI v2.0 1100W ATX
Weight - 3,96