Lc-power LC6750B-SI 3.1, 750W, 80PLUS Bronze, ATX 3.1, PCIe 5.1
ID: 1181303 Tuotekoodi: LC6750B-SI 3.1
Voidaan tilata 13 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
  • Tuottaja: LC-POWER
  • Teho: 750W
  • 80 PLUS -sertifiointi: 80 PLUS Bronze
  • Puhaltimen koko: 135 mm
  • Modulaariset kaapelit: Ei mitään
  • Prosessori-liitännäinen: 1 x 8-pin(4+4) EPS
  • PCI-E: 3 x 6+2pin
Kuvaus
Ostettavissa on LC-POWER-valmistajan virtalähde, jonka 750W teho. Tuotteelle on myönnetty 80 PLUS Bronze -energiatehokkuussertifikaatti.
Varmistaaksesi hyvän keskitason pelikokemuksen, 750W tehoa riittää. Tällä virtalähdeyksiköllä voit käyttää tietokonetta, jossa on huipputason prosessori, useita SSD/HDD-asemia ja tehokas keskitason grafiikkakortti (esimerkiksi RTX 4070).
Tämän virtalähteen 135 mm jäähdytyksen tuuletin halkaisijan ansiosta tämä virtalähde on paljon hiljaisempi kuin keskimääräinen. Tuuletin on suurempi lapakoko, mikä tarjoaa tarvittavan ilmavirran alemmilla tuuletinnopeuksilla, vähentäen siten kokonaismelua ja tärinätasoja minimiin.
Virtalähteelle on myönnetty 80 PLUS Bronze energiatehokkuussertifikaatti, joka takaa vähintään 85% tehokkuuden 50% kuormituksella. Tämä tarkoittaa, että vähintään 85 W 100 W:sta virtalähteen sähköverkosta vastaanottamasta tehosta toimitetaan tietokoneen osille, ja jäljellä oleva 15 W menee hukkaan lämpönä.
Virtalähteen väri on Melna. Se on varustettu litteillä kaapeleilla, joiden väri on Melna.
Virtalähteen tyyppi : ATX
Teho 750W
Virtalähteen kapasiteetti watteina. Suurempi kapasiteetti tarkoittaa tietokoneen toiminnan vakaampaa toimintaa. Nykyaikaisen keskiverto tietokoneen virtalähteen suositeltu kapasiteetti on vähintään 500 W. Jos käytät useita kiintolevyjä, tehokasta näytönohjainta ja prosessoria, on suositeltavaa ostaa virtalähde, jonka kapasiteetti on vähintään 600 W.
Kokonaisvirta (+12V) : 62.4A
Puhaltimen koko : 135 mm
Toiminnallisuus
Kaapelin väri : Musta
Valaistus : Ei mitään
Väri : Musta
Satamat ja laitteet
PCI-E 5.0/5.1 : 1 x 450W 12V-2X6 (5.1)
Emolevyn virta : 20+4-pin
PCI-E : 3 x 6+2pin
SATA-liittimet : 4
4pin Molex : 2
Tietokonekotelo
Yksityiskohtaisempi erittely
EAN - 4262443280685
Gross Weight Kg - 2,09
Manufacturer Code - LC6750B-SI V3.1
Manufacturer Name - LC-Power
Short description - Netzteil ATX 3.1 LC-Power 750W/135mm 80+ Bronze zertifiziert PCIe 5.1 Retail