Gembird UPS-RACK-1500, 1500VA 900W, 3.4U
ID: 81069 Tuotekoodi: UPS-RACK-1500
Varastossa 6 yksiköt
Takuu: 2 vuotta
Valmiina lähetettäväksi
tiistaina, 19.05.2026
Toimitusvaihtoehdot
  • Postin pakettiautomaatti
  • Akun kapasiteetti (VA): 1500
  • Lähtöteho (W): 900
Kuvaus
Tämä UPS Gembird UPS-RACK-1500, 1500VA 900W, 3.4U, jonka teho on 900 W ja akkukapasiteetti 1500 VA, on suunniteltu suurta kuormitusta varten. Se tarjoaa vakaa virtalähde useille laitteille samanaikaisesti ja pidentää itsenäisen toiminnan aikaa.
Takuu
Gembird tarjoaa 2 vuoden takuun tälle mallille kaikissa sertifioiduissa huoltokeskuksissa.
Näytön ominaisuudet
Näyttö : Onko
Perustiedot
Akun kapasiteetti (VA) 1500
Akun tyyppi : Lead acid
Latausaika (tuntia) : 12
Lähtöteho (W) : 900
Satamat ja laitteet
Pesien lukumäärä (yhteensä) : 4
Pistorasian tyyppi : IEC320
Pistorasioiden määrä (akkuvarmennus) : 4
RJ-45 : 0
USB : 0
Yksityiskohtaisempi erittely
Accessories included - UPS Power cord USB cable CD with software Spare fuse
Apparent power - 1500 VA
Backup time (100% load) - 8 min
Battery - Battery capacity - 8 Ah
Battery - Battery technology - Sealed Lead Acid (VRLA)
Battery - Battery voltage - 12 V
Battery - Cold start - Yes
Battery - Number of battery cells - 2
Battery capacity - 8 Ah
Charging time - 12 h
Chassis type - Rack
Code - UPS-RACK-1500
Color - Black
Connectors - 1 x USB (Typ B)
Connectors - RJ-11
Description - Gembird UPS-RACK-1500
Design - Display type - LCD
Design - Form factor - Rackmount
Design - Product colour - Black
Design - Rack capacity - 3.4U
Designation - CE+WEEE
dimensionalWeight - 9752
dimension depth - 225 mm
dimension height - 525 mm
Dimensions - 480 x 150 x 350 mm
dimension weight - 15858 g
dimension width - 405 mm
EAN - 2000000393346
ean - ABEAN-AU62766
Features - Input frequency - 50/60 Hz
Features - Input operation voltage (max) - 220 V
Features - Input operation voltage (min) - 220 V
Features - Output operation voltage (max) - 220 V
Features - Output operation voltage (min) - 220 V
Features - Output power - 900 W
Features - Output power capacity - 1.5 kVA
Features - Response time - 10 ms
Features - UPS topology - Line-Interactive
Filters / protection - Circuit
Filters / protection - Overcharging
Filters / protection - Overdischarge
Filters / protection - Surge
Gross weight - 14.9 kg
guarantee - 24
guarantee_type - normal
Hold-up time (maks) - 10 ms
Input power ports - IEC-C14
Link - http://www.gmb.nl/item.aspx?id=7479
Name - EnerGenie | UPS RACK-1500 Rack | 1500 VA
name - UPS 1500VA 4X C13 RJ11 IN/OUT USB RACK 19
No. of batteries - 2
Number of phases input - 1 (230V)
Other features - Power: 900W Input: AC 220V 25%, 50Hz / 60Hz 10% Output: AC 220V 10%, 50Hz / 60Hz 0.5% (battery)
Output power ports - 4 x IEC-C13
Package features > Classification of battery - CL126:PE:2016-12-09
Package features > Composition of battery - CL127:KT:2016-12-09
Package features > Embeeded battery - Yes
Package features > Gross depth (mm) - 525 mm
Package features > Gross height (mm) - 223 mm
Package features > Gross width (mm) - 400 mm
Package features > Packing quantity - 1.00 pc(s)
Package features > Palette Qty - 37 pc(s)
Package features > Plastic (No PET) - 1860.00 g
Package features > Tare weight (kg) - 1.86 kg
Package features > TI weight (kg) - 9.69 kg
Package features > Type of battery - Accumulator
Package features > Volume (m3) - 0.04683 m³
Package features > WEE classification - CL109:5:2017-04-01
Package features > WEEE tax - Yes
Performance > Capacity - 1500 VA
Performance > UPS topology - Line-Interactive
Ports & interfaces - AC outlets quantity - 4 AC outlet(s)
Ports & interfaces - AC outlet types - C13 coupler
Ports & interfaces - Modem (RJ-11) ports - 2
Ports & interfaces - Power plug - C14 coupler
Ports & interfaces - USB 2.0 ports quantity - 1
Ports & interfaces - USB port - Yes
Ports & interfaces - USB port type - USB Type-B
producer - Gembird
producerCode - UPS-RACK-1500
Producer product name - UPS RACK-1500 Rack
productName - Gembird - Ups rack 19'' 3.4u 1500va, 4xiec 230v out, iec14 in,rj11, usb, lcd Line-Interactive 1.5 kVA 900 W 4 AC outlet(s)
productSize - Normal
sizeX - 530
sizeY - 400
sizeZ - 230
Software -
Technical details - Sustainability certificates - RoHS
Technical details > Net weight - 13.04 kg
Technical details > Other features - * Input: 220V AC ± 25%, 50Hz / 60Hz ± 10% * Output: 220V AC ± 10%, 50Hz / 60Hz ± 0.5% (on battery) * Switching time: no more than 10 ms (typically 6 ms) * Backup time: 8...20 mins (depends on the load) * Battery: sealed lead-acid 12 V / 8 Ah / 2.3 kg x 2 pcs * Charge time: up to 12 hours * Sockets: Schuko EU type, 1 input, 3 outputs; telephone RJ11 x 2pcs connectors; USB-BF connector * Operating conditions: 0°C~40°C, at humidity 10~90%RH non condensing * Noise: < 45 dB (at 1 meter distance) * Power: 1500 VA (1200 W) * Dimensions: 480 x 150 x 350 mm * Product weight: 15.8 kg
Technical details > Producer - EnerGenie
Technical details > Warranty - 24 month(s)
UPS Architecture - line-interactive
vendpn - UPS-RACK-1500
Voltage - 12 V
Warranty - 24
warrantyLength - 24
warrantyType - G
Weight - 15.8 kg
weight - 15900
Weight & dimensions - Depth - 350 mm
Weight & dimensions - Height - 150 mm
Weight & dimensions - Weight - 15.8 g
Weight & dimensions - Width - 480 mm