Digitus DN-170074 Line-Ineractive, 1000VA 600W
ID: 172985 Tuotekoodi: DN-170074
Varastossa 4 yksiköt
Takuu: 2 vuotta
Valmiina lähetettäväksi
Toimitusvaihtoehdot
  • Postin pakettiautomaatti
  • Akun kapasiteetti (VA): 1000
  • Lähtöteho (W): 600
Kuvaus
Tämä UPS Digitus DN-170074 Line-Ineractive, 1000VA 600W on varustettu 600 W lähtöteholla ja 1000 VA akkukapasiteetilla tarjoaa tasapainoisen ratkaisun päivittäiseen käyttöön. Akkuvaramahdollistaa useiden kytkettyjen laitteiden tilapäisen toiminnan.
Takuu
Digitus tarjoaa 2 vuoden takuun tälle mallille kaikissa sertifioiduissa huoltokeskuksissa.
Näytön ominaisuudet
Näyttö : Onko
Perustiedot
Akun kapasiteetti (VA) 1000
Akun tyyppi : Ei määritelty
Latausaika (tuntia) : 8
Lähtöteho (W) : 600
Satamat ja laitteet
Pesien lukumäärä (yhteensä) : 4
Pistorasian tyyppi : Schuko
Pistorasioiden määrä (akkuvarmennus) : 4
RJ-45 : 2
USB : 0
Yksityiskohtaisempi erittely
Active power - 600 W
Apparent power - 1000 VA
ARTIKEL1 - LINE-INTERACT.UPS 1000 VA/600W
ARTIKEL2 - 12V/7AH X2 4X CEE7/7 AVR USB IN
Battery capacity - 7 Ah
Breite - 0.24
Category - Root/Accessories | Exploitation/Power supply/UPSs and power strips/UPSs
Charging time - 8 h
Chassis type - Desktop
Code - DN-170074
Color - Black
Design > Form factor - Wallmount
Designation - CE+WEEE
dimension depth - 195 mm
dimension height - 235 mm
Dimensions - 162 x 150 x 338 mm (wysokość x szerokość x głębokość)
dimension weight - 9000 g
dimension width - 405 mm
EAN - 4016032441366
ean - 4016032441366
EANCode - 4016032441366
Eans - 4016032441366
Environment requirements - Temperatura pracy: 0-40°C Wilgotność: do 95% (bez kondensacji)
Filters / protection - Overcharging
Filters / protection - Overdischarge
Filters / protection - Overload
Gewicht - 8.6
GRUPPE1 - Power Protection
GRUPPE2 - UPS (Uninterruptable Power Supply)
guarantee - 24
guarantee_type - external
HERSTELLER - DIGITUS
Hoehe - 0.2
HSTNUMMER - DN-170074
I/O connectors - 1 x RS-232 (COM)
I/O connectors - 1 x USB (Type B)
I/O connectors - 2 x RJ-45 LAN
Input power ports - Type F Schuko
Laenge - 0.41
Name - Digitus DN-170074
Name - Digitus | Line-Interactive UPS | Line-Interactive UPS DN-170074, 1000VA, 600W, 2x 12V/7Ah battery, 4x CEE 7/7 outlet, 2x RJ45, 1x USB 2.0 type B, 1x RS232, LCD, Simulated Sine Wave, 338x150x162mm, 7.8kg | 1000 VA | 600 W
name - UPS Line-Ineractive 1000VA/600W LCD
No. of batteries - 2
Number of phases input - 1 (230V)
Other features - Napięcie wejściowe: 230 VAC Zakres napięcia: 162-290 VAC Częstotliwość wejściowa: 50Hz/60Hz (automatyczne wykrywanie) Napięcie wyjściowe: 230 V AC 10% Regulacja prądu zmiennego (tryb bateryjny): 10% Częstotliwość wyjściowa (Tryb bateryjny): 50 Hz 1% Kształt fali wyjściowej (tryb bateryjny): Symulowana sinusoida Standardowy czas ładowania: 6-8 godzin dla uzyskania 90% naładowania Alarmy dźwiękowe: tryb bateryjny (co 10 sekund), niski poziom baterii (co sekundę), przeciążenie (co 0,5 sekundy), usterka (dźwięk ciągły) Poziom hałasu: poniżej 40dB Układ automatycznej regulacji napięcia sieciowego Boost and Back AVR Automatyczny restart po wznowieniu zasilania sieciowego Wyświetlacz LCD
Output power ports - 4 x C/F type (Schuko)
Package features > Classification of battery - CL126:NE:2016-12-09
Package features > Composition of battery - CL127:KT:2016-12-09
Package features > Embeeded battery - Yes
Package features > Gross depth (mm) - 405.00 mm
Package features > Gross depth master carton - 425 mm
Package features > Gross height (mm) - 235 mm
Package features > Gross height master carton - 260 mm
Package features > Gross width (mm) - 195 mm
Package features > Gross width master carton - 405 mm
Package features > Net weight master carton - 17 kg
Package features > Packing quantity - 2 pc(s)
Package features > Palette Qty - 76 pc(s)
Package features > Paper/Pasteboard - 366 g
Package features > Plastic (No PET) - 41 g
Package features > Tare weight (kg) - 0.41 kg
Package features > Tare weight master carton - 0.761 kg
Package features > TI weight (kg) - 4.37 kg
Package features > Type of battery - Accumulator
Package features > Volume (m3) - 0.018559125 m³
Package features > WEE classification - CL109:6:2017-04-01
Package features > WEEE tax - Yes
Performance > Capacity - 1000 VA
Performance > UPS topology - Line-Interactive
Performance > Waveform - Simulated Sine Wave
Ports & interfaces > AC outlets quantity - 4
producer - Digitus
Producer - Digitus
ProducerCode - DN-170074
Producer product family - Line-Interactive UPS
Producer product name - Line-Interactive UPS DN-170074, 1000VA, 600W, 2x 12V/7Ah battery, 4x CEE 7/7 outlet, 2x RJ45, 1x USB 2.0 type B, 1x RS232, LCD, Simulated Sine Wave, 338x150x162mm, 7.8kg
ShortDescription -
Stck_Kart - 2
Stck_Pal - 0
Storno - Y
Technical details > Capacity - 600 W
Technical details > Gross weight - 8.5 kg
Technical details > Net weight - 8.093 kg
Technical details > Other features - 1000 VA Line-Interactive UPS; 230 VAC 50Hz nominal output; LCD display; Noise level: Less than 40 dB; Overload, Discharge and Overcharge protection
Technical details > Producer - Digitus
UPS Architecture - line-interactive
vendpn - DN-170074
Voltage - 12 V
Warranty - 24
Warranty - 24 month(s)
Warranty - Gwarancja producenta: 24 miesiące.
Uwaga: Gwarancja na baterię wynosi 6 miesięcy.
Weight - 7.8 kg