Eaton 9PX3000IRT2U, 3000VA 3000W, IEC 2U
ID: 135549 Tuotekoodi: 9PX3000IRT2U
Voidaan tilata 7 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 2 vuotta (Yritysten takuu 1 vuosi)
  • Akun kapasiteetti (VA): 3000
  • Lähtöteho (W): 3000
Kuvaus
Tämä UPS Eaton 9PX3000IRT2U, 3000VA 3000W, IEC 2U, jonka lähtöteho on 3000 W ja akkukapasiteetti 3000 VA, sopii ammattimaiseen ympäristöön, jossa vaaditaan suurta luotettavuutta ja suojaa sähkönsyötön katkoksilta.
Takuu
Eaton tarjoaa 2 vuoden takuun tälle mallille kaikissa sertifioiduissa huoltokeskuksissa.
*Ostaessasi laitteen oikeushenkilölle, valmistajan takuu on 1 vuosi.
Näytön ominaisuudet
Näyttö : Onko
Perustiedot
Akun kapasiteetti (VA) 3000
Akun tyyppi : Lead acid
Latausaika (tuntia) : Ei määritelty
Lähtöteho (W) : 3000
Satamat ja laitteet
Pesien lukumäärä (yhteensä) : 10
Pistorasian tyyppi : IEC320
Pistorasioiden määrä (akkuvarmennus) : 10
RJ-45 : 0
USB : 0
Yksityiskohtaisempi erittely
Accessories included -
ACoutletsquantity - 10 AC outlet(s)
ACoutlettypes - C13 coupler, C19 coupler
Active power - 3000 W
Apparent power - 3000 VA
ARTIKEL1 - EATON 9PX 3000I RT2U
ARTIKEL2 - IN
AutomaticVoltageRegulationAVR -
Battery -
Batterycapacity -
Batterytechnology - Sealed Lead Acid (VRLA)
Batteryvoltage -
Cablesincluded -
Category - Root/Accessories | Exploitation/Power supply/UPSs and power strips/UPSs
Chassis type - Rack
Connectors - 1 x USB (Typ B)
Connectors - RS-232 (COM)
Depth - 605 mm
Description -
Design -
Designation - CE+WEEE
dimension depth - 245 mm
dimension height - 785 mm
Dimensions - 86,5 x 440 x 605 mm
dimension weight - 35100 g
dimension width - 585 mm
Displaytype - LCD
ean - 743172081384
EANCode - 0743172081384
Eans - 743172081384
Efficiency - 94%
Environment requirements -
Features -
Formfactor - Rackmount/Tower
Gewicht - 34.08
GRUPPE1 - Power Protection
GRUPPE2 - UPS (Uninterruptable Power Supply)
guarantee - 24
guarantee_type - normal
Heatdissipation -
Height - 86.5 mm
HERSTELLER - EATON
HighLights -
Hotswapbattery - Yes
HSTNUMMER - 9PX3000IRT2U
Inputfrequency - 40/70 Hz
Inputoperationvoltagemax - 276 V
Inputoperationvoltagemin - 176 V
Input power ports - IEC-C20
LongDesc - Eaton 9PX 3000VA/3000W UPS 3000i RT2U Rack/tower, 2U
ManufDatasheet -
Name - Eaton 9PX3000IRT2U
name - UPS 9PX3000IRT2U 3000W/VA RT2U
Networkcardslot -
Noiselevel - 40 dB
Numberofbatterycells -
Numberofinputphases - 1
Numberofoutputphases -
Number of phases input - 1 (230V)
Operatingaltitude -
OperatingrelativehumidityHH -
OperatingtemperatureTT - 0 - 40 °C
Operationalconditions -
Other features -
Outputfrequency - 50/60 Hz
Outputoperationvoltagemax - 240 V
Outputoperationvoltagemin - 200 V
Outputpower - 3000 W
Outputpowercapacity - 3 kVA
Output power ports - 2 x IEC-C19
Output power ports - 8 x IEC-C13
Packagingcontent -
Portsinterfaces -
Powerfactor - 1
Powerplug - C20 coupler
ProdDesc - Eaton 9PX UPS 3000i RT2U
producer - Eaton
Producer - Eaton
ProducerCode - 9PX3000IRT2U
Productcolour - Black
Productcondition - Original
ProductHighLights -
  • Double-conversion (Online)
  • 3 kVA 3000 W
  • Waveform: Pure sine
  • 10 AC outlet(s)
  • Sealed Lead Acid (VRLA)
  • Rackmount/Tower Black
ProductPicture - https://www.tdbaltic.ee/images/products/EATON/9PX3000IRT2U_1.jpg
ProductPicture1 -
ProductPicture2 -
ProductPicture3 -
ProductPicture4 -
ProductPicture5 -
Quickinstallationguide -
Rack dimensions - 2U
Rackmountkit - Yes
RS232ports - 1
Serialinterface -
Serialinterfacetype -
Serialportsquantity -
ShortDescription -
Software -
Special functions -
Stck_Kart - 1
Stck_Pal - 1
Storno - Y
Typicalbackuptimeathalfload - 9.5 min
UPS Architecture - on-line double conversion
UPStopology - Double-conversion (Online)
USBport - Yes
USBporttype -
vendpn - 9PX3000IRT2U
Video -
Warranty - 12 months
Warrantyandmisc -
Waveform - Pure sine
Weight - 27.6 kg
Weightdimensions -
Width - 440 mm