ASRock Steel Legend SL-1200GW, 1200W, 80PLUS Gold, ATX 3.1, PCIe 5.1
ID: 1309441 Tuotekoodi: 90-UXS120-GFEABA
Voidaan tilata 1 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 2 vuotta (Yritysten takuu 1 vuosi)
Valmiina lähetettäväksi
Toimitusvaihtoehdot
  • Postin pakettiautomaatti
  • Tuottaja: Asrock
  • Teho: 1200W
  • 80 PLUS -sertifiointi: 80 PLUS Gold
  • Puhaltimen koko: 135 mm
  • Modulaariset kaapelit: Fully-Modular
  • Prosessori-liitännäinen: 2 x 8-pin(4+4) EPS
  • PCI-E: 3 x 6+2pin
Kuvaus
Tarjoamme ostettavaksi Asrock virtalähteen, jonka teho on 1200W ja joka on saanut 80 PLUS Gold energiatehokkuusluokituksen.
Tämä virtalähde on varustettu poikkeuksellisen suurella 135 mm tuulettimella. Suuremman terän koon ansiosta se tarjoaa paremman ilmavirran pienemmillä nopeuksilla ja hiljaisemman toiminnan verrattuna tavallisiin 120 mm tuulettimiin.
Virtalähteelle on myönnetty 80 PLUS Gold -energiankäyttösertifikaatti, joka tarjoaa vähintään 90% hyötysuhteen 50% kuormalla. Tämä tarkoittaa, että vähintään 90 W 100 W:sta virtalähteen sähköverkosta ottamasta tehosta toimitetaan tietokoneen komponenteille, ja loput 10 W menee hukkaan lämpönä.
Tämän virtalähteen väri on Balta. Kaapelin väri on Balta ja ne ovat litteitä.
Tämän virtalähteen melutaso on 20-25 dB ja sillä on Cybenetics A melutaso sertifikaatti.
Perustiedot
Cybenetics Melutason sertifiointi : Cybenetics A
Cybeneticsin tehokkuuden sertifiointi : Cybenetics Platinum
Virtalähteen tyyppi : ATX
Teho 1200W
Virtalähteen kapasiteetti watteina. Suurempi kapasiteetti tarkoittaa tietokoneen toiminnan vakaampaa toimintaa. Nykyaikaisen keskiverto tietokoneen virtalähteen suositeltu kapasiteetti on vähintään 500 W. Jos käytät useita kiintolevyjä, tehokasta näytönohjainta ja prosessoria, on suositeltavaa ostaa virtalähde, jonka kapasiteetti on vähintään 600 W.
Kokonaisvirta (+12V) : 100A
Puhaltimen koko : 135 mm
Toiminnallisuus
Kaapelin väri : Valkoinen
Valaistus : Ei mitään
Väri : Valkoinen
Satamat ja laitteet
PCI-E 5.0/5.1 : 2 x 600W 12V-2X6 (5.1)
Emolevyn virta : 24-pin
PCI-E : 3 x 6+2pin
SATA-liittimet : 9
4pin Molex : 3
Tietokonekotelo