Lc-power LC6550B-SI V3.1, 550W, 80PLUS Bronze, ATX 3.1, PCIe 5.1
ID: 1181304 Tuotekoodi: LC-6550B-SI 3.1
Voidaan tilata 14 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
  • Tuottaja: LC-POWER
  • Teho: 550W
  • 80 PLUS -sertifiointi: 80 PLUS Bronze
  • Puhaltimen koko: 135 mm
  • Modulaariset kaapelit: Ei mitään
  • Prosessori-liitännäinen: 1 x 8-pin(4+4) EPS
  • PCI-E: 2 X 6+2pin
Kuvaus
Ostettavissa on LC-POWER-valmistajan virtalähde, jonka 550W teho. Tuotteelle on myönnetty 80 PLUS Bronze -energiatehokkuussertifikaatti.
550W teho riittää peruskäyttöön, kuten tietokonepelaamiseen, verkkoselaamiseen ja Office-sovellusten käyttöön. Yksikkö on suunniteltu tietokoneelle, jossa on budjettiprosessori, integroitu näytönohjain, pieni SSD tai kovalevy. Jos päätät päivittää tietokonettasi tulevaisuudessa, sinun tulisi ehdottomasti harkita tehokkaamman virtalähteen hankkimista.
Tämä virtalähde on varustettu poikkeuksellisen suurella 135 mm tuulettimella. Suuremman terän koon ansiosta se tarjoaa paremman ilmavirran pienemmillä nopeuksilla ja hiljaisemman toiminnan verrattuna tavallisiin 120 mm tuulettimiin.
80 PLUS Bronze energiatehokkuustodistus, jonka tämä virtalähde on saanut, takaa vähintään 85 % hyötysuhteen 50 %:n kuormituksessa. Toisin sanoen, jokaisesta sähköverkosta saatavasta 100 watin energiasta vähintään 85 W menee tietokoneesi komponentteihin, kun taas loput 15 W häviää lämpönä.
Virtalähteen väri on Melna. Se on varustettu litteillä kaapeleilla, joiden väri on Melna.
Virtalähteen tyyppi : ATX
Teho 550W
Virtalähteen kapasiteetti watteina. Suurempi kapasiteetti tarkoittaa tietokoneen toiminnan vakaampaa toimintaa. Nykyaikaisen keskiverto tietokoneen virtalähteen suositeltu kapasiteetti on vähintään 500 W. Jos käytät useita kiintolevyjä, tehokasta näytönohjainta ja prosessoria, on suositeltavaa ostaa virtalähde, jonka kapasiteetti on vähintään 600 W.
Kokonaisvirta (+12V) : 45.8A
Puhaltimen koko : 135 mm
Toiminnallisuus
Kaapelin väri : Musta
Valaistus : Ei mitään
Väri : Musta
Satamat ja laitteet
PCI-E 5.0/5.1 : 1 x 300W 12V-2X6 (5.1)
Emolevyn virta : 20+4-pin
PCI-E : 2 X 6+2pin
SATA-liittimet : 4
4pin Molex : 2
Tietokonekotelo
Yksityiskohtaisempi erittely
EAN - 4262443280661
Gross Weight Kg - 1,98
Manufacturer Code - LC6550B-SI V3.1
Manufacturer Name - LC-Power
Short description - Netzteil ATX 3.1 LC-Power 550W/135mm 80+ Bronze zertifiziert PCIe 5.1 Retail