Noctua NF-A12x25 PWM
ID: 172737 Tuotekoodi: NF-A12x25 PWM
Voidaan tilata 64 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 3 vuotta
Valmiina lähetettäväksi
Toimitusvaihtoehdot
  • Postin pakettiautomaatti
  • Tuottaja: Noctua
  • Kierrokset (MIN), rpm: 400
  • Koko, mm: 120
  • LED-taustavalon väri: Ei mitään
  • Lähtöliitäntä: 4-pin (PWM)
  • RPM (MAX), rpm: 2000
  • Yksiköt pakkauksessa: 1
  • Äänitaso (MAX), dB(A): 22.6
Kaikki parametrit
Tuottaja : Noctua
Valaistustyyppi : Ilman valaistusta
Perustiedot
Ilmavirran suunta : Vakio
Koko, mm : 120
Lähtöliitäntä : 4-pin (PWM)
RPM (MAX), rpm : 2000
Yksiköt pakkauksessa : 1
Äänitaso (MAX), dB(A) : 22.6
Yksityiskohtaisempi erittely
category - Aircooling|Fans|PWM Fans
Category - Root/Electronics/PC parts/Cooling/Casing fans
Category 1 - Gehäuse
Category 2 - Gehäuselüfter
Category_1 - Computer Cases and Cooling
Category_2 - Fans
code - NF-A12X25 PWM
Design - Fan connector - 4-pin
Design - Material - Liquid Crystal Polymer (LCP)
Design - Number of fans - 1 fan(s)
Design - Product colour - Beige
Design - Product colour - Red
dimensionalWeight - 220
ean - 9010018100396
EAN - 9010018100396
Eans - 9010018100396
EAN_code - 9010018100396
Logistics data - Master (outer) case gross weight - 14.4 kg
Logistics data - Master (outer) case height - 375 mm
Logistics data - Master (outer) case length - 380 mm
Logistics data - Master (outer) case width - 380 mm
Logistics data - Products per master (outer) case - 36 pc(s)
Manufacturer - Noctua
Manufacturer - NOCTUA
Manufacturer_code - NF-A12x25 PWM
MPN - NF-A12X25 PWM
Name - 120mm NOCTUA NF-A12X25 PWM
Name - Noctua NF-A12x25 PWM - 120mm
name - Noctua NF-A12x25 PWM Fan - 120mm
Name - Noctua NF-A12x25 PWM Sterrox
Other features - Mean time to failure (MTTF) - 150000 h
Packaging content - Cables included - Fan
Packaging content - Low-noise adaptor (LNA) - Yes
Packaging content - Screws included - Yes
Performance - Airflow - 102.1 m³/h
Performance - Airflow with LNA (max) - 84.5 m³/h
Performance - Bearing type - Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)
Performance - Compatible processor series - Not supported
Performance - Fan diameter - 12 cm
Performance - Maximum air pressure - 2.34 mmH2O
Performance - Noise level (high speed) - 22.6 dB
Performance - Noise level with LNA (max) - 18.8 dB
Performance - Pulse-width modulation (PWM) support - Yes
Performance - Rotational speed (max) - 2000 RPM
Performance - Rotational speed (min) - 450 RPM
Performance - Rotational speed with LNA (max) - 1700 RPM
Performance - Suitable for - Computer case
Performance - Supported processor sockets - Not supported
Performance - Type - Fan
Power - Power supply - 1.68 W
Power - Voltage - 12 V
Producer - Noctua
producerCode - NF-A12X25 PWM
ProducerCode - NF-A12x25 PWM
productName - Noctua NF A12x25 PWM Computer case Fan 12 cm Beige, Red
productSize - Normal
ShortDescription - Wentylator|120|PWM|12V|
sizeX - 210
sizeY - 150
sizeZ - 35
warrantyLength - 72
warrantyType - F
Weight - 0,30
Weight - 0.36
weight - 360
Weight & dimensions - Depth - 25 mm
Weight & dimensions - Height - 120 mm
Weight & dimensions - Package depth - 34 mm
Weight & dimensions - Package height - 210 mm
Weight & dimensions - Package weight - 355 g
Weight & dimensions - Package width - 150 mm
Weight & dimensions - Width - 120 mm