AeroCool Cosmo 12 FRGB Molex
ID: 1022972 Tuotekoodi: AEROPGSCOSMO-12FRGB
Voidaan tilata 53 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 2 vuotta
Valmiina lähetettäväksi
Toimitusvaihtoehdot
  • Postin pakettiautomaatti
  • Tuottaja: Aerocool
  • Kierrokset (MIN), rpm: 1000
  • Koko, mm: 120
  • LED-taustavalon väri: RGB
  • Lähtöliitäntä: Molex
  • RPM (MAX), rpm: 1000
  • Yksiköt pakkauksessa: 1
  • Äänitaso (MAX), dB(A): 23.9
Kaikki parametrit
Tuottaja : Aerocool
Valaistustyyppi : Staattinen RGB
Perustiedot
Ilmavirran suunta : Vakio
Koko, mm : 120
LED-taustavalon väri : RGB
Lähtöliitäntä : Molex
RPM (MAX), rpm : 1000
Yksiköt pakkauksessa : 1
Äänitaso (MAX), dB(A) : 23.9
Yksityiskohtaisempi erittely
Brand - Aerocool
BrandPartCode - COSMO12FRGB
Category - Computer Cooling Systems
Design - Illumination colour - Multi
Design - Illumination LED - Yes
Design - Number of fan blades - 9
Design - Number of fans - 1 fan(s)
Design - Number of LEDs - 15
Design - Product colour - Black
dimensionalWeight - 123
GTIN - 4718009158597
LongDesc - 120mm fan with Molex connector featuring a stylish Fixed RGB LED Lighting design to add extra flair to your rig. Comes equipped with curved fan blades for increased air pressure, maximizing cooling performance and minimizing air resistance and noise.
LongProductName - Ø 120 mm, 1000 RPM, 18 LEDs, Molex connector
Performance - Bearing type - Sleeve bearing
Performance - Compatible processor series - Not supported
Performance - Fan diameter - 12 cm
Performance - Maximum airflow - 26.2 cfm
Performance - Maximum air pressure - 1.1 mmH2O
Performance - Mean time between failures (MTBF) - 40000 h
Performance - Noise level (high speed) - 23.9 dB
Performance - Rotational speed (max) - 1000 RPM
Performance - Suitable location - Computer case
Performance - Supported processor sockets - Not supported
Performance - Type - Fan
Power - Power consumption (typical) - 3.72 W
Power - Rated current - 0.31 A
Power - Rated voltage - 12 V
Power - Starting voltage - 6 V
producerCode - AEROPGSCOSMO-12FRGB
productName - Aerocool COSMO12FRGB PC Fan 12cm LED RGB Molex Connector Silent Black
ProductName - COSMO12FRGB PC Fan 12cm LED RGB Molex Connector Silent Black
productSize - Normal
sizeX - 165
sizeY - 125
sizeZ - 30
Title - Aerocool COSMO12FRGB PC Fan 12cm LED RGB Molex Connector Silent Black
URL - https://aerocool.io/product/cosmo-12/
WarrantyInfo - 2 years
warrantyLength - 24
warrantyType - G
weight - 135
Weight & dimensions - Fan dimensions (W x D x H) - 120 x 120 x 25 mm