Gembird BAT-12V9AH, Battery 12V/9AH
ID: 178153 Tuotekoodi: BAT-12V9AH
Varastossa 47 yksiköt
Takuu: 2 vuotta (Yritysten takuu 1 vuosi)
Valmiina lähetettäväksi
tiistaina, 19.05.2026
Toimitusvaihtoehdot
  • Postin pakettiautomaatti
Yksityiskohtaisempi erittely
Accessories included -
Battery capacity - 9 Ah
Category - Datoru piederumi :: Nepārtrauktās barošanas bloki (UPS) :: UPS akumulatori
category_en - Computers & Components > Computer peripherals > UPS
category_lv - Datortehnika > Datoru perifērija > UPS
category_ru - Datortehnika > Datoru perifērija > UPS
Code - BAT-12V9AH
Color - Black
Desc - UPS modelis: Visi ražotāji, Akumulatora ietilpība: 9 Ah, Izejas spriegums: 12 V, Akumulatoru skaits: 1, Garantija: 2 gadi
Description - Gembird Battery BAT-12V9AH for UPS devices
Applications:
- Light up, belay
- System Alarms
- Tools and toys
- Mobile and telecommunications equipment
- UPS Systems
- Medical Devices
description_en - Gembird 12V
9 Ah. Battery Technology: Sealed Lead Acid (VRLA)
Battery voltage: 12 V
Number of batteries included: 1 pc. Weight: 2.7 kg
Width: 151 mm
Height: 94 mm
Packaging width: 170 mm
Package height: 120 mm
Packing depth: 280 mm
description_lv - Gembird 12V
9 Ak. Akumulatora tehnoloģija: noslēgta svina skābe (VRLA)
Akumulatora spriegums: 12 V
Komplektā iekļauto bateriju skaits: 1 gab. Svars: 2,7 kg
Platums: 151 mm
Augstums: 94 mm
Iepakojuma platums: 170 mm
Iepakojuma augstums: 120 mm
Iepakošanas dziļums: 280 mm
description_ru - Gembird 12V
9 Ah. Технология батареи: Герметичная свинцово-кислотная (VRLA)
Напряжение батареи: 12 V
Количество батареек в кмплекте: 1 шт. Вес: 2,7 kg
Ширина: 151 mm
Высота: 94 mm
Ширина упаковки: 170 mm
Высота упаковки: 120 mm
Глубина упаковки: 280 mm
Designation - CE+WEEE
dimensionalWeight - 185
dimension depth - 60 mm
dimension height - 95 mm
Dimensions - - Dimensions: 151 x 65 x 94 mm
- Height of contacts: 99 mm
dimension weight - 2786 g
dimension width - 150 mm
EAN - 8716309071840
ean - 8716309071840
Environment requirements -
Features - Battery capacity - 9 Ah
Features - Battery technology - Sealed Lead Acid (VRLA)
Features - Battery voltage - 12 V
Features - Number of batteries included - 1 pc(s)
Features - Product colour - Black
Gross weight - 2.488 kg
gross_weight - 2.8 kg
guarantee - 24
guarantee_type - normal
LargeDescHTML -
Link - http://www.gembird.cn/default.aspx?op=products&op2=item&id=7381
Model - BAT-12V9AH
Name - Energenie 9.0Ah 12V
Name - EnerGenie | 9 Ah VA
name - Rechargeable battery 12V/9AH
No. of batteries - 1
Other features - - Life: 5 years
- Internal resistance: 0.03 Ohm
- Self-discharge: approx. 3% of capacity per month
- Charging voltage (cycle use): 14.40 - 15.00V (Max. 3.6A)
- Charging voltage (stand-by use): 13.5 - 13.8V
Other features > Dimensions (WxDxH) - 151 x 65 x 94 mm mm
Package features > Classification of battery - CL126:PE:2016-12-09
Package features > Composition of battery - CL127:KT:2016-12-09
Package features > Embeeded battery - Yes
Package features > Gross depth master carton - 325 mm
Package features > Gross height (mm) - 100 mm
Package features > Gross height master carton - 130 mm
Package features > Gross width (mm) - 65 mm
Package features > Gross width master carton - 275 mm
Package features > Net weight master carton - 19.904 kg
Package features > Packing quantity - 8 pc(s)
Package features > Palette Qty - 400 pc(s)
Package features > Paper/Pasteboard - 8 g
Package features > Plastic (No PET) - 2 g
Package features > Tare weight (kg) - 0.01 kg
Package features > Tare weight master carton - 0.116 kg
Package features > TI weight (kg) - 1.5 kg
Package features > Type of battery - Accumulator
Package features > Volume (m3) - 0.000975 m³
Package features > WEEE tax - No
Packaging data - Package height - 120 mm
Packaging data - Package width - 170 mm
Performance > Capacity - 9 Ah VA
Power > Voltage - 12V V
producer - Gembird
Producer - Gembird
producerCode - BAT-12V9AH
productName - Gembird BAT-12V9AH Gel battery, universal 12V/9AH
productSize - Normal
Safety warning - Hazard pictogram(s) - GHS05: Corrosive
Safety warning - Hazard pictogram(s) - GHS06: Toxic
Safety warning - Hazard pictogram(s) - GHS09: Environmental hazard
Safety warning - Warnings - Do not allow battery terminals to short circuit.
sizeX - 95
sizeY - 65
sizeZ - 150
Technical details > Net weight - 2.478 kg
Technical details > Producer - EnerGenie
Technical details > Type - Rechargeable battery
Technical details > Warranty - 12 month(s)
title_en - Gembird Energenie Batteries for UPS 12V / 9.0Ah
title_lv - Gembird Energenie Akumulatori priekš UPS 12V / 9.0Ah
title_ru - Gembird Energenie Батарея для UPS 12V / 9.0Ah
Type - Battery
vendpn - BAT-12V9AH
Voltage - 12 V
Warranty - 12
warrantyLength - 12
warrantyType - G
Weight - 2.7 kg
weight - 2.7 kg
weight - 2480
Weight & dimensions - Depth - 65 mm
Weight & dimensions - Height - 94 mm
Weight & dimensions - Weight - 2.7 kg
Weight & dimensions - Width - 151 mm