Vertiv GXE3-EBC72VRT2U battery module for GXE 3kVA
ID: 1303846 Tuotekoodi: GXE3-EBC72VRT2U
Voidaan tilata 2 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 2 vuotta
Yksityiskohtaisempi erittely
Accessories included -
Brand - Vertiv
BrandPartCode - GXE3-EBC72VRT2U
Category - UPS Accessories
Certificates - Compliance certificates - UKCA, CB, WEEE, CE, RCM, REACH, RoHS
Color - Black
Description -
Designation - CE+WEEE
dimension depth - 245 mm
dimension height - 795 mm
Dimensions - 86 x 438 x 630 mm
dimension weight - 47100 g
dimension width - 615 mm
ean - 767041034455
Environment requirements -
Features - Compatibility - GXE3-3000IRT2UXL
Features - Mounting type - Rack-mount
Features - Product colour - Grey
Features - Product type - External battery cabinet
Features - Rack capacity - 2U
GTIN - 0767041034455
GTIN - 767041034455
guarantee - 24
guarantee_type - external
LongProductName - Liebert GXE External Battery Cabinet 72V 2U Rack/Tower | Lead Acid VRLA Battery
LongSummaryDescription - Vertiv GXE3-EBC72VRT2U. Product type: External battery cabinet, Mounting type: Rack-mount, Product colour: Grey. Compliance certificates: UKCA, CB, WEEE, CE, RCM, REACH, RoHS. Width: 438 mm, Depth: 630 mm, Height: 86 mm. Package width: 600 mm, Package depth: 790 mm, Package height: 235 mm
name - GXE3-EBC72VRT2U battery module for GXE 3kVA
Other features -
Packaging content - Mounting kit - Yes
Packaging content - Quick start guide - Yes
Packaging data - Package depth - 790 mm
Packaging data - Package height - 235 mm
Packaging data - Package weight - 47.2 kg
Packaging data - Package width - 600 mm
producer - Vertiv
ProductName - GXE3-EBC72VRT2U
Sustainability - Sustainability compliance - Yes
Title - Vertiv GXE3-EBC72VRT2U UPS accessory
Type - Battery module
URL - https://www.vertiv.com
vendpn - GXE3-EBC72VRT2U
WarrantyInfo - 2 years
Weight - 40.8 kg
Weight & dimensions - Depth - 630 mm
Weight & dimensions - Height - 86 mm
Weight & dimensions - Weight - 40.8 kg
Weight & dimensions - Width - 438 mm