ID: 1224005 Tuotekoodi: 21U0000GMX
Takuu: 2 vuotta (Yritysten takuu 1 vuosi)
Tärkeimmät tuoteparametrit Kaikki parametrit
  • Näytön koko: 16"
  • Näytön resoluutio: 2560x1600 (WQXGA)
  • Paino: 2.20 kg
  • RAM: 32 GB
  • SSD: 1 TB
  • Näppäimistön valaistus: Ir (Yksivärinen)
Samanlaisia tuotteita
Lenovo TB 16 G9 R5-220/16WUXGA/16GB/512SSSD/W11P/2Y/ENG
Näytä vastaavat tiedot. Piilota samanlaiset tiedot.
Näytön ominaisuudet
Päivitysnopeus 60Hz 60Hz 60Hz 60Hz
Näytön koko 16" 16" 16" 16" 16"
Näytön tyyppi LED AntiGlare LED AntiGlare LED AntiGlare LED AntiGlare LED AntiGlare
Näyttöpaneelin tyyppi IPS IPS IPS IPS
Kosketusnäyttö Ei mitään Ei mitään Ei mitään Ei mitään Ei mitään
Perustiedot
Malli Lenovo ThinkBook 16 G9 AHP Lenovo ThinkBook 16 G9 AHP
Sarja Lenovo ThinkPad P Lenovo ThinkPad P Lenovo ThinkBook Lenovo ThinkBook
Väri Musta Musta Harmaa Harmaa
Käytä Business Business 3D Graphics/CAD Business Business
Paino 2.20 kg 2.54 kg 2.54 kg 1.70 kg 1.70 kg
Prosessorin parametrit
CPU-malli Intel Core Ultra 7 255HX Intel Core Ultra 7 255HX AMD Ryzen 5 220 AMD Ryzen 5 8540U
CPU-ytimet 20 20 6 6
Suoritinytimen ydinkello 2.50 GHz 2.20 GHz 2.20 GHz 3.20 GHz 3.20 GHz
CPU TurboBoost -taajuus 5.20 GHz 5.20 GHz 4.90 GHz 4.90 GHz
Prosessorin säikeet 28 Threads 28 Threads 12 Threads 12 Threads
CPU-välimuisti 30 MB 30 MB 16 MB 16 MB
Satunnaiskäyttömuisti (RAM)
RAM 32 GB 32 GB 64 GB 16 GB 16 GB
RAM-tyyppi DDR5 DDR5 DDR5 DDR5
RAM-tyyppi 5200 MHz 5600 MHz 5600 MHz 5600 MHz 5600 MHz
Ilmaiset ram-kolikkopelit 2 2 1 1
Suurin RAM-muistin päivitysvaihtoehto 64 GB 192 GB 192 GB 64 GB 64 GB
Kiintolevy
SSD 1 TB 1 TB 1 TB 512 GB 512 GB
KIINTOLEVY Ei ole Ei ole Ei ole Ei ole
Näytönohjain
Videokortin valmistaja NVIDIA NVIDIA AMD AMD
Näytönohjaimen malli NVIDIA RTX 2000 Ada AMD Radeon AMD Radeon 740M
Käyttöjärjestelmä
Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro Windows 11 Pro Windows 11 Pro Windows 11 Pro
Satamat ja laitteet
Kuulokeliitäntä Kyllä Kyllä Kyllä Kyllä
Mikrofoni sisään Combo Combo Combo Combo Combo
USB Type-A 2.0 -portit 0 0 0 0
Portit USB Type-A 3.0 2 2 2 2
LAN-portti (RJ-45) Onko Onko Onko Onko
D-SUB Ei mitään Ei mitään Ei mitään Ei mitään
USB Type-C -portti 3 3 2 2
Portit Mini DisplayPort Ei mitään Ei mitään Ei mitään Ei mitään
HDMI Onko Onko Onko Onko Onko
Kortinlukija SD SD SD SD
WebCam Onko Onko Onko Onko Onko
Langattomat yhteydet
WWAN Päivitettävissä 5G:ksi Ei mitään Ei mitään Ei mitään
Bluetooth Onko Onko Onko Onko Onko
Wi-Fi Wi-Fi 7 (802.11be) Wi-Fi 7 (802.11be) Wi-Fi 7 (802.11be) Wi-Fi 7 (802.11be)
Näppäimistö
Näppäimistön kieli NOR/SWE NOR/SWE ENG ENG
Numpad Onko Onko Onko Onko Onko
Akku
Akku 99.9 Wh 99.9 Wh 48 Wh 48 Wh
Näytön ominaisuudet
Näytön koko 16"
HD 1366x768 ja 1600x900 on yleinen resoluutio budjetti- ja keskiluokan kannettavissa tietokoneissa.
Näytön tyyppi LED AntiGlare
AntiGlare- eli mattapintaiset näytöt ehkäisevät jossain määrin häikäisyongelmaa "hajottamalla
".
Kosketusnäyttö Ei mitään
Käyttämätön
Perustiedot
Paino 2.20 kg
Prosessorin parametrit
Suoritinytimen ydinkello 2.50 GHz
Satunnaiskäyttömuisti (RAM)
RAM 32 GB
RAM-muisti on lyhytaikainen tietovarasto. Tämä komponentti määrittää toimintanopeuden:
RAM-tyyppi 5200 MHz
Suurin RAM-muistin päivitysvaihtoehto 64 GB
Kiintolevy
SSD 1 TB
on kuitenkin jopa
2000 MB/s.
Näytönohjain
Videokortin suorituskyky : 8 GB
Satamat ja laitteet
Mikrofoni sisään Combo
Jos
HDMI Onko
WebCam Onko
Langattomat yhteydet
Bluetooth Onko
Esimerkkejä Bluetooth-tekniikan käytöstä:
- tiedostojen siirto tietokoneiden välillä tai tietokoneen ja toisen laitteen välillä;
- tulostaminen Bluetooth-toiminnolla varustetulla langattomalla tulostimella;
- henkilökohtaisen digitaalisen avustajan (PDA) synkronointi tietokoneen tai muun laitteen kanssa;
- langaton yhteys Internetiin matkapuhelimen tai modeemipalvelimen kautta;
Näppäimistö
Numpad Onko
Yksityiskohtaisempi erittely
Backlit keyboard - Yes
Battery capacity, Wh - 85
Battery weight, kg - 0.252
Bluetooth - Yes
Bluetooth version - 5.4
Built-in camera - Yes
Built-in microphone - Yes
Built-in speakers - Yes
Cable lock slot - Yes
Camera resolution - 720p
Connections - Audio (3.5mm)
Connections - HDMI
Connections - USB-A
Connections - USB-C
Dedicated video memory (GB) - 8
Description - LENOVO TB 16P G6 R9-8945HX/16WQXGA/32GB/1TB/RTX5060/W11P/2Y/SWE
Dimensions W x D x H, mm - 354.6 x 256.2 x 19.3
Display diagonal, " - 16
Display resolution, pixels - 2560 x 1600
Docking - USB-C
Fingerprint reader - No
Glossy display - No
Graphic adapter - NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB
Graphics adapter family - NVIDIA GeForce
Green certifications - Energy Star 9.0
Green certifications - EPEAT Gold
Green certifications - ErP
Green certifications - RoHS compliant
HDMI ports quantity - 1
Height - 320.000000
Integrated Memory Card Reader - Yes
Internal memory - 32 GB
Internal memory type - DDR5
Keyboard layout - Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark)
L3 cache, MB - 64
Length - 532.000000
Manufacturer - Lenovo
Manufacturer's estimate: Product life cycle used in emission assessments, years - 4
Manufacturer?s estimate: Manufacturing-related CO2 emissions, kg - 290.34
Manufacturer?s estimate: Product life cycle CO2 emissions, kg - 333
ManufacturerPartNumber - 21U0000GMX
Maximum internal memory, GB - 64 GB
Memory clock speed, MHz - 5200
Memory slots - 2
Mobile broadband - No
Numeric Keypad - Yes
Operating system language - Danish
Operating system language - English
Operating system language - Finnish
Operating system language - Norwegian
Operating system language - Swedish
Operating system provided - Windows 11 Pro
Optical drive - No
PeriodofWarranty - 12 M
Power supply, W - 300
Processor clock speed, GHz - 2.50
Processor family - Amd Ryzen 9
Processor manufacturer - AMD
Processor model - AMD Ryzen 9 8945HX (Max. 5.40GHz, 64M, 16C)