Eaton 9PX1500IRT2U, 1500VA 1500W, IEC 2U
ID: 372815 Tuotekoodi: 9PX1500IRT2U
Voidaan tilata 6 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 2 vuotta
Valmiina lähetettäväksi
Toimitusvaihtoehdot
  • Postin pakettiautomaatti
  • Akun kapasiteetti (VA): 1500
  • Lähtöteho (W): 1500
Kuvaus
Tämä UPS Eaton 9PX1500IRT2U, 1500VA 1500W, IEC 2U, jonka teho on 1500 W ja akun kapasiteetti 1500 VA, takaa vakion jännitetaso ja turvallisen suojauksen kuorman kohteena oleville laitteille.
Perustiedot
Akun kapasiteetti (VA) 1500
Akun tyyppi : Lead acid
Latausaika (tuntia) : Ei määritelty
Lähtöteho (W) : 1500
Yksityiskohtaisempi erittely
AC outlets quantity Ports & interfaces - 8 AC outlet(s)
AC outlet types Ports & interfaces - C13 coupler
Active power - 1500 W
Apparent power - 1500 VA
ARTIKEL1 - EATON 9PX 1500I RT2U
Breite - 0.55
Bundled software Packaging data - Intelligent Power Software suite
Category Code - UPW
Chassis type - Tower
Color - Black
Depth Weight & dimensions - 450 mm
Description - Energowydajny zasilacz UPS Eaton 9PX (1500 W) zabezpiecza zasilanie w małych i średnich centrach danych, serwerowniach i infrastrukturze IT. Zapewnia ochronę w trybie podwójnego przetwarzania energii i jest najlepszym w swojej klasie urządzeniem o współczynniku mocy równym jedności (VA = W)
dimension depth - 240 mm
dimension height - 550 mm
Dimensions - 86.5 x 440 x 450 mm
dimension weight - 24800 g
dimension width - 590 mm
Display type Design - LCD
ean - 743172081414
EANCode - 0743172081414
Efficiency Features - 92.5%
Environment requirements - Poziom hałasu 40 dB Temperatura pracy Od 0°C do 40°C
Form factor Design - Rackmount/Tower
Gewicht - 25.5
GRUPPE1 - Power Protection
GRUPPE2 - UPS (Uninterruptable Power Supply)
guarantee - 24
guarantee_type - normal
Harmonized System (HS) code Logistics data - 85078000
Height Weight & dimensions - 86.5 mm
HERSTELLER - EATON
Hoehe - 0.25
Hot-swap battery Battery - Yes
HSTNUMMER - 9PX1500IRT2U
I/O connectors - 1 x RS-232 (COM)
I/O connectors - 1 x USB (Type B)
Input frequency Features - 40/70 Hz
Input operation voltage (max) Features - 276 V
Input operation voltage (min) Features - 176 V
Input power ports - IEC-C14
Laenge - 0.6
LED indicators Design - Yes
Management card included Packaging data - No
name - UPS 9PX 1500i RT2U 9PX1500IRT2U
Noise level Features - 35 dB
Nominal input voltage Other features - 230 V
Nominal output voltage Other features - 230 V
Number of input phases Features - 1
Number of phases input - 1 (230V)
Operating temperature (T-T) Operational conditions - 0 - 40 °C
Output frequency Features - 50/60 Hz
Output operation voltage (max) Features - 240 V
Output operation voltage (min) Features - 200 V
Output power capacity Features - 1.5 kVA
Output power Features - 1500 W
Output power ports - 8 x IEC-C13
Power factor Features - 1
Power plug Ports & interfaces - C14 coupler
Power protection features Features - Battery discharge
producer - Eaton
Product colour Design - Black
Rack capacity Design - 2U
Serial interface Ports & interfaces - Yes
Serial interface type Ports & interfaces - RS-232
Stck_Kart - 1
Stck_Pal - 1
Storno - Y
Summary - Eaton 9PX 1.5kVA. UPS topology: Double-conversion (Online), Output power capacity: 1.5 kVA, Output power: 1500 W. AC outlet types: C13 coupler, Power plug: C14 coupler, AC outlets quantity: 8 AC outlet(s). Battery technology: Sealed Lead Acid (VRLA), Typical backup time at full load: 5 min, Typical backup time at half load: 14 min. Form factor: Rackmount/Tower, Product colour: Black, Rack capacity: 2U. Certification: IEC/EN 62040-1, UL 1778, CSA 22.2, IEC/EN 62040 -2, FCC Class B, CISPR22 Class B, CE /CB report...
Sustainability certificates Sustainability - ENERGY STAR
Typical backup time at full load Battery - 5 min
Typical backup time at half load Battery - 14 min
Unit Box Height - 0.24
Unit Box Length - 0.58
Unit Box Width - 0.55
Unit Calculated Volume - 0.07656 cubm
Unit Calculated Weight - 25 kg
Units per Shipping Box - 1
UPS Architecture - on-line double conversion
USB port Ports & interfaces - Yes
Vendor Homepage - https://powerquality.eaton.com/9PX1500IRT2U.aspx?CX=51
vendpn - 9PX1500IRT2U
Warranty - 24 months
Waveform Features - Pure sine
Weight - 17.4 kg
Weight Weight & dimensions - 18.9 kg
Width Weight & dimensions - 440 mm