Eaton 9SX2000I, 2000VA 1800W, IEC
ID: 192756 Tuotekoodi: 9SX2000I
Voidaan tilata 11 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 2 vuotta (Yritysten takuu 1 vuosi)
  • Akun kapasiteetti (VA): 2000
  • Lähtöteho (W): 1800
Kuvaus
Tämä UPS Eaton 9SX2000I, 2000VA 1800W, IEC, jonka lähtöteho on 1800 W ja akkukapasiteetti 2000 VA, sopii ammattimaiseen ympäristöön, jossa vaaditaan suurta luotettavuutta ja suojaa sähkönsyötön katkoksilta.
Takuu
Eaton tarjoaa 2 vuoden takuun tälle mallille kaikissa sertifioiduissa huoltokeskuksissa.
*Ostaessasi laitteen oikeushenkilölle, valmistajan takuu on 1 vuosi.
Näytön ominaisuudet
Näyttö : Onko
Perustiedot
Akun kapasiteetti (VA) 2000
Akun tyyppi : Lead acid
Latausaika (tuntia) : Ei määritelty
Lähtöteho (W) : 1800
Satamat ja laitteet
Pesien lukumäärä (yhteensä) : 8
Pistorasian tyyppi : IEC320
Pistorasioiden määrä (akkuvarmennus) : 8
RJ-45 : 0
USB : 0
Yksityiskohtaisempi erittely
ACoutletsquantity - 8 AC outlet(s)
ACoutlettypes - C13 coupler
Active power - 1800 W
Apparent power - 2000 VA
ARTIKEL1 - EATON 9SX 2000I
ARTIKEL2 - .
AutomaticVoltageRegulationAVR -
Battery -
Batterycapacity -
Batterytechnology - Sealed Lead Acid (VRLA)
Batteryvoltage -
Cablesincluded -
Charging time - 68 min
Chassis type - Tower
Color - Black
Depth - 412 mm
Description - UPS with double conversion online 2000 VA / 1800 W, multilingual LCD display, energy meter, 8 IEC 10 A sockets (2 manageable groups), slot for optional management card, USB and serial ports, potential-free contacts, RPO connector, management software power supply compatible with the virtual environment, batteries replaceable during operation of the device, long emergency work time with four optional EBM modules. Product leaflet:
http://powerquality.eaton.com/9SX2000i.aspx?cx=65
Design -
Designation - CE+WEEE
dimension depth - 310 mm
dimension height - 580 mm
Dimensions - 346 x 214 x 412 mm
dimension weight - 34000 g
dimension width - 500 mm
Displaytype - LCD
ean - 743172090980
EANCode - 0743172090980
Efficiency -
Environment requirements - Temperature during operation: 0-40°C Noise level: 45 dB
Features -
Filters / protection - Overdischarge
Formfactor - Tower
GRUPPE1 - Power Protection
GRUPPE2 - UPS (Uninterruptable Power Supply)
guarantee - 24
guarantee_type - external
Heatdissipation -
Height - 346 mm
HERSTELLER - EATON
HighLights -
Hotswapbattery - Yes
HSTNUMMER - 9SX2000I
I/O connectors - 1 x RS-232 (COM)
I/O connectors - 1 x USB 2.0
Inputfrequency - 40/70 Hz
Inputoperationvoltagemax - 276 V
Inputoperationvoltagemin - 200 V
Input power ports - IEC-C20
LongDesc -
ManufDatasheet -
name - UPS 9SX 2000i Tower LCD/USB/RS232
Networkcardslot -
Noiselevel - 45 dB
Numberofbatterycells -
Numberofinputphases - 1
Numberofoutputphases - 1
Number of phases input - 1 (230V)
Operatingaltitude -
OperatingrelativehumidityHH -
OperatingtemperatureTT - 0 - 40 °C
Operationalconditions -
Outputfrequency - 50/60 Hz
Outputoperationvoltagemax - 240 V
Outputoperationvoltagemin - 200 V
Outputpower - 1800 W
Outputpowercapacity - 2 kVA
Output power ports - 8 x IEC-C13
Packagingcontent -
Portsinterfaces -
Powerfactor - 0.9
Powerplug - C14 coupler
ProdDesc - Eaton 9SX 2000i
producer - Eaton
Productcolour - Black
Productcondition - Original
ProductHighLights -
  • Double-conversion (Online)
  • 2 kVA 1800 W
  • Waveform: Pure sine
  • 8 AC outlet(s)
  • Sealed Lead Acid (VRLA)
  • Tower Black
ProductPicture - https://www.tdbaltic.ee/images/products/EATON/9SX2000I_1.jpg
ProductPicture1 -
ProductPicture2 -
ProductPicture3 -
ProductPicture4 -
ProductPicture5 -
Quickinstallationguide -
Rackmountkit -
RS232ports - 1
Serialinterface - Yes
Serialinterfacetype - RS-232
Serialportsquantity -
Software -
Special functions -
Stck_Kart - 1
Stck_Pal - 4
Storno - Y
Typicalbackuptimeathalfload - 20 min
UPS Architecture - on-line double conversion
UPStopology - Double-conversion (Online)
USBport - Yes
USBporttype -
vendpn - 9SX2000I
Video -
Voltage - 230 V
Warranty - 12 months
Warrantyandmisc -
Waveform - Pure sine
Weight - 33.3 kg
Weight - 33.3 kg
Weightdimensions -
Width - 214 mm