APC Smart-UPS SMC1500IC 1500VA, 900W, IEC
ID: 165645 Tuotekoodi: SMC1500IC
Varastossa 10 yksiköt
Takuu: 2 vuotta
Valmiina lähetettäväksi
tiistaina, 19.05.2026
Toimitusvaihtoehdot
  • Postin pakettiautomaatti
  • Akun kapasiteetti (VA): 1500
  • Lähtöteho (W): 900
Kuvaus
Tämä UPS APC Smart-UPS SMC1500IC 1500VA, 900W, IEC, jonka teho on 900 W ja akun kapasiteetti 1500 VA, takaa vakion jännitetaso ja turvallisen suojauksen kuorman kohteena oleville laitteille.
Takuu
APC tarjoaa 2 vuoden takuun tälle mallille kaikissa sertifioiduissa huoltokeskuksissa.
Näytön ominaisuudet
Näyttö : Onko
Perustiedot
Akun kapasiteetti (VA) 1500
Akun tyyppi : Lead acid
Latausaika (tuntia) : 3
Lähtöteho (W) : 900
Satamat ja laitteet
Pesien lukumäärä (yhteensä) : 8
Pistorasian tyyppi : IEC320
Pistorasioiden määrä (akkuvarmennus) : 8
RJ-45 : 0
USB : 1
Yksityiskohtaisempi erittely
Accessories included - Software CD CD with documentation Installation Guide USB cable
ACoutletsquantity - 8 AC outlet(s)
ACoutlettypes - C13 coupler
Active power - 900 W
Apparent power - 1500 VA
ARTIKEL1 - APC SMART-UPS C 1500VA LCD
ARTIKEL2 - 230V WITH SMARTCONNECT IN
AutomaticVoltageRegulationAVR - Yes
Backup time (100% load) - 7.8 min
Battery -
Battery - Automatic battery test - Yes
Battery - Battery life (max) - 5 year(s)
Battery - Battery recharge time - 3 h
Battery - Battery technology - Sealed Lead Acid (VRLA)
Battery - Cold start - Yes
Battery - Hot-swap battery - Yes
Battery - Number of batteries supported - 1
Batterycapacity -
Battery recharge time, h - 3
Batterytechnology - Sealed Lead Acid (VRLA)
Batteryvoltage -
Brand - APC
BrandPartCode - SMC1500IC
Cablesincluded - USB cable
Category - Root/Accessories | Exploitation/Power supply/UPSs and power strips/UPSs
Category - Uninterruptible Power Supplies (UPSs)
Category 1 - Energie & USV
Category 2 - USV & Stromversorgung
Category_1 - Network and Servers
Category_2 - Network - Network Accessories
Certificates - Certification - C-tick, CE, CSA, GOST, UL 1778, VDE
Charging time - 3 h
Chassis type - Tower
Code - SMC1500IC
Color - Black
Color - Gray
Connections - USB
Data Act - Link
Depth - 439 mm
Depth, mm - 439
Description - APC SMART-UPS C 1500VA LCD 230V WITH SMARTCONNECT
Design -
Design - Display type - LCD
Design - Form factor - Mini Tower
Design - LED indicators - Yes
Design - Product colour - Black
Designation - CE+WEEE
dimension depth - 335 mm
dimension height - 595 mm
Dimensions - 21.9 x 17.1 x 43.9 cm
dimension weight - 22580 g
dimension width - 330 mm
Displaytype - LCD
EAN - 731304332961
ean - 731304332961
EANCode - 0731304332961
Eans - 0731304332961
EAN_code - 0731304332961
Efficiency -
Features -
Features - Audible alarm(s) - Yes
Features - Audible alarm modes - Alarm when on battery, Low battery alarm, Overload alarm
Features - Auto-restart - Yes
Features - Automatic Voltage Regulation (AVR) - Yes
Features - Input frequency - 50/60 Hz
Features - Input operation voltage (max) - 300 V
Features - Input operation voltage (min) - 170 V
Features - Noise level - 45 dB
Features - Output frequency - 50/60 Hz
Features - Output operation voltage (max) - 240 V
Features - Output operation voltage (min) - 220 V
Features - Output power - 900 W
Features - Output power capacity - 1.5 kVA
Features - Output voltage Total Harmonic Distortion (THD) - 5%
Features - Surge energy rating - 459 J
Features - Temperature voltage compensation - Yes
Features - UPS topology - Line-Interactive
Features - Waveform - Sine
Features - Web-based management - Yes
Formfactor - Mini Tower
Form factor - Tower
Frequency range, Hz - 50/60 +/- 3
Gross Weight Kg - 27,23
GRUPPE1 - Power Protection
GRUPPE2 - UPS (Uninterruptable Power Supply)
GTIN - 731304332961
GTIN - 0731304332961
guarantee - 24
guarantee_type - external
Heatdissipation -
Height - 219 mm
Height - 330.000000
Height, mm - 219
HERSTELLER - APC
HighLights -
Hold-up time (maks) - 10 ms
Hotswapbattery - Yes
HSTNUMMER - SMC1500IC
I/O connectors - 1 x RJ-45 (iLO Remote Management Network)
I/O connectors - 1 x USB (Type B)
Input connection - NEMA 5-15P
Inputfrequency - 50/60 Hz
Input frequency, Hz - 50/60 +/- 3
Inputoperationvoltagemax - 300 V
Inputoperationvoltagemin - 170 V