APC Smart-UPS SRT2200XLI 2200VA, 1980W, IEC
ID: 122918 Tuotekoodi: SRT2200XLI
Voidaan tilata 62 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 3 vuotta
  • Akun kapasiteetti (VA): 2200
  • Lähtöteho (W): 1980
Kuvaus
Tämä UPS APC Smart-UPS SRT2200XLI 2200VA, 1980W, IEC, jolla on ulostuloteho 1980 W ja akun kapasiteetti 2200 VA, pystyy palvelemaan tehokkaita järjestelmiä jatkuvalla kuormituksella. Se ylläpitää stabiilia virtalähdettä kriittisen tärkeille laitteille.
Takuu
APC tarjoaa 3 vuoden takuun tälle mallille kaikissa sertifioiduissa huoltokeskuksissa.
Näytön ominaisuudet
Näyttö : Onko
Perustiedot
Akun kapasiteetti (VA) 2200
Akun tyyppi : Lead acid
Latausaika (tuntia) : 3
Lähtöteho (W) : 1980
Satamat ja laitteet
Pesien lukumäärä (yhteensä) : 10
Pistorasian tyyppi : IEC320
Pistorasioiden määrä (akkuvarmennus) : 10
RJ-45 : 1
USB : 1
Yksityiskohtaisempi erittely
Accessories included -
ACoutletsquantity - 10 AC outlet(s)
ACoutlettypes - C13 coupler, C19 coupler
Active power - 1980 W
Apparent power - 2200 VA
ARTIKEL1 - SMART UPS SRT
ARTIKEL2 - 2200VA 230V IN
AutomaticVoltageRegulationAVR -
Backup time (100% load) - 3.9 min
Battery -
Battery - Automatic battery test - Yes
Battery - Battery capacity - 367 VAh
Battery - Battery life (max) - 5 year(s)
Battery - Battery recharge time - 3 h
Battery - Battery technology - Sealed Lead Acid (VRLA)
Battery - Cold start - Yes
Battery - Hot-swap battery - Yes
Battery - Number of batteries supported - 1
Battery - Typical backup time at full load - 3.9 min
Battery - Typical backup time at half load - 11.6 min
Battery capacity - 367 Ah
Batterycapacity - 367 VAh
Battery recharge time, h - 3
Battery technology - Lead-Acid
Batterytechnology - Sealed Lead Acid (VRLA)
Batteryvoltage -
Brand - APC
BrandPartCode - SRT2200XLI
Cable length, m - 2.44
Cablesincluded - USB cable
Category - Root/Accessories | Exploitation/Power supply/UPSs and power strips/UPSs
Category - Uninterruptible Power Supplies (UPSs)
Category 1 - Energie & USV
Category 2 - USV & Stromversorgung
Certificates - Certification - CE, CE Mark, EAC, EN/IEC 62040-1, EN/IEC 62040-2, RCM, VDE, REACH
Certificates - Compliance certificates - RoHS
Certification - CE, CE Mark, EAC, EN/IEC 62040-1, EN/IEC 62040-2, ENERGY STAR (EU), RCM, VDE
Charging time - 3 h
Chassis type - Tower
Color - Black
Connections - RJ-45 Serial
Connections - Smart-Slot
Connections - USB
Data Act - Link
Depth - 584 mm
Depth, mm - 584
Description -
Description - APC SMART-UPS SRT 2200VA 230V
Design -
Design - Cable length - 2.44 m
Design - Display type - LCD
Design - Form factor - Rackmount/Tower
Design - International Protection (IP) code - IP20
Design - LED indicators - Yes
Design - Product colour - Black
Designation - CE+WEEE
dimension depth - 440 mm
dimension height - 590 mm
Dimensions - 43.2 x 8.5 x 58.4 cm
dimension weight - 31000 g
dimension width - 85 mm
Displaytype - LCD
ean - 731304317630
EAN - 0731304317630
EANCode - 0731304317630
Eans - 731304317630
Efficiency - 92.2%
Environment requirements - Operating Temperature
0 - 40 °C
Operating Relative Humidity
0 - 95% non-condensing %
Operating Elevation
0-3000meters
Storage Temperature
-15 - 45 °C
Storage Relative Humidity
0 - 95% non-condensing %
Storage Elevation
0-15000meters
Audible noise at 1 meter from surface of unit
55.0dBA
Online thermal dissipation
703.0BTU/hr
Protection Class
IP 20
Features -
Features - Audible alarm(s) - Yes
Features - Auto-restart - Yes
Features - Crest factor - 3:1
Features - Efficiency - 92.2%
Features - Emergency Power Off (EPO) - Yes
Features - Input frequency - 40/70 Hz
Features - Input operation voltage (max) - 275 V
Features - Input operation voltage (min) - 100 V
Features - Noise level - 55 dB
Features - Output frequency - 50/60 Hz
Features - Output operation voltage (max) - 240 V
Features - Output operation voltage (min) - 220 V
Features - Output power - 1980 W
Features - Output power capacity - 2.2 kVA
Features - Surge energy rating - 340 J
Features - Surge protection - Yes
Features - UPS topology - Double-conversion (Online)
Features - Waveform - Sine
Features - Web-based management - Yes
Filters / protection - Surge
Formfactor - Rackmount/Tower
Form factor - Tower
Frequency range, Hz - 50/60 +/- 3
Gross Weight Kg - 30,84
GRUPPE1 - Power Protection
GRUPPE2 - UPS (Uninterruptable Power Supply)
GTIN - 731304317630
GTIN - 0731304317630
guarantee - 36
guarantee_type - external
Heatdissipation -
Height - 432 mm