APC Service Bypass PDU SBP3000RMI 2HE 230V
ID: 1215580 Tuotekoodi: SBP3000RMI
Voidaan tilata 1 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 2 vuotta
Valmiina lähetettäväksi
Toimitusvaihtoehdot
  • Postin pakettiautomaatti
  • Akun kapasiteetti (VA): 3000
  • Lähtöteho (W): 3000
Kuvaus
Tämä UPS APC Service Bypass PDU SBP3000RMI 2HE 230V on suunniteltu palvelimia ja IT-infrastruktuuria varten, ja sillä on 3000 W lähtöteho sekä 3000 VA akkukapasiteetti. Se tarjoaa korkean kuormitusvastuksen ja riittävän varmuuskopioinnin ajan järjestelmän vakauden takaamiseksi.
Takuu
APC tarjoaa 2 vuoden takuun tälle mallille kaikissa sertifioiduissa huoltokeskuksissa.
Näytön ominaisuudet
Näyttö : Ei ole
Perustiedot
Akun kapasiteetti (VA) 3000
Akun tyyppi : Ei määritelty
Latausaika (tuntia) : Ei määritelty
Lähtöteho (W) : 3000
Satamat ja laitteet
Pesien lukumäärä (yhteensä) : 7
Pistorasian tyyppi : IEC320
Pistorasioiden määrä (akkuvarmennus) : 0
RJ-45 : 0
USB : 0
Yksityiskohtaisempi erittely
Accessories included - Clamps for mounting in industrial cabinets
Brand - APC
BrandPartCode - SBP3000RMI
Cable length - 2.5 m
Cable length, m - 2.5
Category - Maintenance Bypass Panels (MBPs)
Category 1 - Energie & USV
Category 2 - USV & Stromversorgung
Certificates - Certification - VDE, REACH
Certificates - Compliance certificates - RoHS
Certification - VDE
Color - Black
Data Act - Link
Depth, mm - 76
Description - APC SERVICE BYPASS PANEL 230V 16A BBM IEC C20 INPUT, (6) IEC C13 (1) C19 OUTPUT
Description - Service Bypass SBP3000RMI 1f/1f 16A 6c13/1c19
Designation - CE+WEEE
dimension depth - 462 mm
dimension height - 145 mm
Dimensions - 89 x 432 x 76 mm
dimension weight - 3440 g
dimension width - 295 mm
ean - 731304266747
EAN - 0731304266747
GTIN - 0731304266747
GTIN - 731304266747
guarantee - 24
guarantee_type - external
Height - 141.000000
Height, mm - 89
Input connection - IEC-320 C20
Input current, A - 16
Input frequency, Hz - 50/60
Input voltage, V - 220-240
Length - 464.000000
LongDesc - APC Maintenance Bypass Panels , Input: 230V , Input Connections: IEC-320 C20 , Cord Length: 8.2 feet ( 2.5 meters ) , Output: 230V , Output Connections: IEC 320 C13,IEC 320 C19,IEC JumpersQuick Transfer RateTransfer rate is within the industry standard and within the time power supplies will typically drop loads. The transfer of one power source to another is seamless to the connected equipment avoiding disruption of equipment performance.Wrap Around System Bypass(3) Breaker maintenance bypass panel to isolate the UPS from the critical load
LongProductName - 230V, 16A, 3000VA, 6 x IEC 320 C13 & 1 x IEC 320 C19 Out, 1 x IEC Jumper, 1 x IEC-320 C20 In, OLP, 2.5m Cord, 2.09kg, Black
LongSummaryDescription - APC Service Bypass PDU 230V 16AMP W/ (6) IEC C13 And (1) C19. Compliance certificates: RoHS, Certification: VDE, REACH. Width: 432 mm, Depth: 76 mm, Height: 89 mm
Manufacturer - APC
ManufacturerPartNumber - SBP3000RMI
Mounting - Rack
MPN - SBP3000RMI
Name - APC Service Bypass PDU SBP3000RMI 2HE 230V
name - Service Bypass SBP3000RMI 1f/1f 16A 6c13/1c19
No. of C13 sockets - 6
No. of C19 sockets - 1
No. of type C sockets - 0
No. of type E sockets - 0
No. of type F (Schuko) sockets - 0
Nominal input voltage, V - 230
Nominal output voltage, V - 230
Number of C13/C19 sockets - 0
Number of IEC 60320 C13/C15 outlets - 0
Number of IEC 60320 C13/C15/C19/C21 outlets - 0
Number of sockets type C39 - 0
Operating relative humidity range, % - 0 - 95
Operating temperature range (T-T), °C - 0 - 40
Operational conditions - Operating relative humidity (H-H) - 0 - 95%
Operational conditions - Operating temperature (T-T) - 0 - 40 °C
Other I/O ports - None
Output interface - 6 x IEC 320 C13, 1 x IEC 320 C19, 1 x IEC Jumpers
Output power capacity (VA) - 3000
PeriodofWarranty - 2 Y
Plug - C20
producer - APC
ProductName - Service Bypass PDU 230V 16AMP W/ (6) IEC C13 And (1) C19
Rack dimensions - 2U
ShortSummaryDescription - APC Service Bypass PDU 230V 16AMP W/ (6) IEC C13 And (1) C19, RoHS, VDE, REACH, 0 - 40 °C, 0 - 95%, 432 mm, 76 mm
Storage temperature range (T-T), °C - -15 - 45
Switch - Yes
Title - APC Service Bypass PDU 230V 16AMP W/ (6) IEC C13 And (1) C19
UPS devices and accessories - Yes
vendpn - SBP3000RMI
WarrantyInfo -
Weight - 2.09 kg
Weight - 3.44
Weight - 3.510000
Weight & dimensions - Depth - 76 mm
Weight & dimensions - Height - 89 mm
Weight & dimensions - Weight - 2.09 kg
Weight & dimensions - Width - 432 mm
Weight, kg - 2.09
Width - 293.000000
Width, mm - 432