Vertiv UPS GXT5-3000IRT2UXL with rails and communication card
ID: 1171004 Tuotekoodi: GXT5-3000IRT2UXLN
Voidaan tilata 3 yksiköt Saatavuus: 14 päivää tilauksen hyväksymisestä
Takuu: 3 vuotta
  • Akun kapasiteetti (VA): 3000
  • Lähtöteho (W): 3000
Kuvaus
Tämä UPS Vertiv UPS GXT5-3000IRT2UXL with rails and communication card, jolla on ulostuloteho 3000 W ja akun kapasiteetti 3000 VA, pystyy palvelemaan tehokkaita järjestelmiä jatkuvalla kuormituksella. Se ylläpitää stabiilia virtalähdettä kriittisen tärkeille laitteille.
Takuu
Vertiv tarjoaa 2 vuoden takuun tälle mallille kaikissa sertifioiduissa huoltokeskuksissa.
*Ostaessasi laitteen oikeushenkilölle, valmistajan takuu on 1 vuosi.
Näytön ominaisuudet
Näyttö : Onko
Perustiedot
Akun kapasiteetti (VA) 3000
Akun tyyppi : Lead acid
Latausaika (tuntia) : 3
Lähtöteho (W) : 3000
Satamat ja laitteet
Pesien lukumäärä (yhteensä) : 7
Pistorasian tyyppi : IEC320
Pistorasioiden määrä (akkuvarmennus) : 7
RJ-45 : 1
USB : 1
Yksityiskohtaisempi erittely
Accessories included - Szyny Karta komunikacyjna
Active power - 3000 W
Apparent power - 3000 VA
Backup time (100% load) - 3.3 min
Battery - Battery capacity - 9 Ah
Battery - Battery recharge time - 3 h
Battery - Battery technology - Sealed Lead Acid (VRLA)
Battery - Battery voltage - 12 V
Battery - Hot-swap battery - Yes
Battery - Number of batteries included - 6 pc(s)
Battery - Typical backup time at full load - 6.5 min
Battery - Typical backup time at half load - 14.5 min
Battery capacity - 9 Ah
Brand - Vertiv
BrandPartCode - GXT5-3000IRT2UXLN
Category - Uninterruptible Power Supplies (UPSs)
Certificates - Compliance certificates - REACH, RoHS, WEEE
Chassis type - Rack
Chassis type - Tower
Color - Black
Description -
Design - Control type - Buttons
Design - Display type - LCD
Design - Form factor - Rackmount/Tower
Design - LED indicators - Yes
Design - Product colour - Black
Design - Rack capacity - 2U
Designation - CE+WEEE
dimension depth - 270 mm
dimension height - 720 mm
Dimensions - 85 x 430 x 540 mm
dimension weight - 35500 g
dimension width - 560 mm
ean - 4061471435261
Features - Audible alarm(s) - Yes
Features - ECO mode - Yes
Features - Efficiency - 95%
Features - Input frequency - 40 - 70 Hz
Features - Input operation voltage (max) - 288 V
Features - Input operation voltage (min) - 115 V
Features - Noise level - 48 dB
Features - Output operation voltage (max) - 240 V
Features - Output operation voltage (min) - 200 V
Features - Output power - 3000 W
Features - Output power capacity - 3 kVA
Features - Output voltage regulation - ±3%
Features - Power factor - 1
Features - Surge protection - Yes
Features - UPS topology - Double-conversion (Online)
Features - Waveform - Pure sine
GTIN - 4061471435261
guarantee - 36
guarantee_type - external
I/O connectors - 1 x RJ-11/RJ-45
I/O connectors - 1 x RJ-45 LAN
I/O connectors - 1 x USB (Type B)
Input power ports - IEC-C20
Logistics data - Country of origin - China
LongProductName - Liebert GXT5 Lithium-Ion Online UPS 3000 VA/3000 W 230 V Rack/Tower Convertible with (1) IEC C19 (6) IEC C13 Outlets, Intellislot, RDU120 Networkcard and Extended Runtime Capability (GXT5LI-3000IRT2UXLN)
LongSummaryDescription - Vertiv Liebert GXT5 Lithium-Ion Online UPS 1500 VA/1500 W 230 V Rack/Tower. UPS topology: Double-conversion (Online), Output power capacity: 3 kVA, Output power: 3000 W. AC outlet types: C13 coupler, C19 coupler, Power plug: C20 coupler, AC outlets quantity: 7 AC outlet(s). Battery technology: Sealed Lead Acid (VRLA), Battery capacity: 9 Ah, Battery voltage: 12 V. Form factor: Rackmount/Tower, Product colour: Black, Rack capacity: 2U. Compliance certificates: REACH, RoHS, WEEE
name - UPS GXT5-3000IRT2UXL with rails and communication card
No. of batteries - 6
Number of phases input - 1 (230V)
Operational conditions - Operating altitude - 0 - 3000 m
Operational conditions - Operating relative humidity (H-H) - 0 - 95%
Operational conditions - Operating temperature (T-T) - 0 - 40 °C
Operational conditions - Storage relative humidity (H-H) - 0 - 95%
Operational conditions - Storage temperature (T-T) - -15 - 40 °C
Other features -
Output power ports - 1 x IEC-C19
Output power ports - 6 x IEC-C13
Packaging content - Cables included - USB cable
Packaging content - Manual - Yes
Packaging content - Quick installation guide - Yes
Packaging data - Package depth - 597 mm
Packaging data - Package height - 242 mm
Packaging data - Package weight - 27 kg
Packaging data - Package width - 570 mm
Ports & interfaces - AC outlets quantity - 7 AC outlet(s)
Ports & interfaces - AC outlet types - C13 coupler, C19 coupler
Ports & interfaces - Ethernet LAN (RJ-45) ports - 1
Ports & interfaces - Modem (RJ-11) ports - 1
Ports & interfaces - Power plug - C20 coupler
Ports & interfaces - USB 2.0 ports quantity - 1
Ports & interfaces - USB port - Yes
Ports & interfaces - USB port type - USB Type-B
producer - Vertiv
ProductName - Liebert GXT5 Lithium-Ion Online UPS 1500 VA/1500 W 230 V Rack/Tower
Safety regulation & standards - Safety - EN 62040-1:2008+A1:2013
ShortSummaryDescription - Vertiv Liebert GXT5 Lithium-Ion Online UPS 1500 VA/1500 W 230 V Rack/Tower, Double-conversion (Online), 3 kVA, 3000 W, Pure sine, 115 V, 288 V
Software -
Special functions -
Sustainability - Sustainability certificates - ENERGY STAR
Sustainability - Sustainability compliance - Yes
The shape of the output voltage - Full sine wave
Title - Vertiv Liebert GXT5 Lithium-Ion Online UPS 1500 VA/1500 W 230 V Rack/Tower
UPS Architecture - on-line double conversion
URL - https://www.vertiv.com/
vendpn - GXT5-3000IRT2UXLN
Voltage - 12 V
WarrantyInfo - 5 Years
Weight - 28.5 kg
Weight & dimensions - Depth - 546 mm
Weight & dimensions - Height - 85 mm
Weight & dimensions - Weight - 19.5 kg
Weight & dimensions - Width - 430 mm