Targus CLAMSHELL CLASSIC PLUS CASE BLK17-18IN
ID: 1401448 Product code: CN418GL
Can be ordered 7 units Availability: 14 days after order approval
Warranty: 3 years
Ready for dispatch
Delivery options
  • Posti parcel machine
More detailed specification
ARTIKEL1 - CLAMSHELL CLASSIC PLUS CASE
ARTIKEL2 - BLK17-18IN
Brand - Targus
BrandPartCode - CN418GL
Breite - 0
Case type - Case
Category - Laptop Cases
Category - Root/Accessories | Exploitation/Laptop accessories/Bags
Colour of product - orange / off-white
Dane techniczne: Funkcje - 1 x kieszeń zewnętrzna
Dane techniczne: Funkcje - 1 x komora wewnętrzna
Dane techniczne: Funkcje - pasek na ramię
Dane techniczne: Funkcje - uchwyt do przenoszenia
Dane techniczne: Gwarancja - Gwarancja dożywotnia
Dane techniczne: Kolor - czarny
Dane techniczne: Materiał - poliester
Dane techniczne: Pasek na ramię - tak
Dane techniczne: Producent - Targus
Dane techniczne: Rodzaj - torba
Dane techniczne: Rozmiar - 18 cali
Dane techniczne: Waga - 650 g
Dane techniczne: Wymiary zewnętrzne - 430 x 70 x 32 mm
Dane techniczne: Zastosowanie - torba na laptopa
Description - TARGUS CLASSIC 18" BRIEFCASE, BLACK
EANCode - 5063194004457
Eans - 5063194004457
Features - Brand compatibility - Any brand
Features - Carrying handle(s) - Yes
Features - Case type - Briefcase
Features - Closure type - Zipper
Features - Consumer life stage - All
Features - Country of origin - China
Features - Front pocket - Yes
Features - Gender - Unisex
Features - Made with recycled materials - Yes
Features - Material - Polyester, Polyethylene terephthalate (PET)
Features - Maximum screen size - 45.7 cm (18")
Features - Number of front pockets - 1
Features - Product main colour - Black, Red
Features - Quantity - 1
Features - Removable shoulder strap - Yes
Features - Shoulder strap - Yes
Features - Surface coloration - Monochromatic
Features - Trolley retainer strap - Yes
Features - USB port - No
Gewicht - 0
GRUPPE1 - Accessories
GRUPPE2 - Carrying Case
GTIN - 0092636354534
GTIN - 092636354534
Height - 90.000000
HERSTELLER - TARGUS
Hoehe - 0
HSTNUMMER - CN418GL
Laenge - 0
Length - 355.000000
LongProductName - 17-18” Briefcase, Polyester, Black/Red, 43 x 7 x 32 cm, 650g
LongSummaryDescription - Targus EcoSmart. Case type: Briefcase, Maximum screen size: 45.7 cm (18"), Number of front pockets: 1, Carrying handle(s), Shoulder strap. Weight: 650 g. Surface coloration: Monochromatic
Manufacturer - Targus
ManufacturerPartNumber - CN418GL
Maximum screen size compatibility, " - 18
Name - Targus Classic 17-18" Briefcase czarny
Other features - Minimum screen size - 43.2 cm (17")
Other features - Screen size compatibility - 431.8 - 457.2 mm (17 - 18")
Other features - Water-resistant - Yes
PeriodofWarranty -
Producent: Nazwa producenta / importera - Targus
Targus Europe
Van Hilststraat 19
5145 RK Waalwijk
Producer - Targus
ProducerCode - CN418GL
ProductName - EcoSmart
ShortDescription - torba na laptopa
Short summary - The Targus 18" Classic EcoSmart briefcase combines classic professionalism with modern functionality. Its slim and lightweight design makes it an excellent choice for daily commuting, offering a clean and refined look.
ShortSummaryDescription - Targus EcoSmart, Briefcase, 45.7 cm (18"), Shoulder strap, 650 g
Stck_Kart - 9998
Stck_Pal - 0
Storno - Y
Sustainability - Sustainability certificates - Global Recycled Standard (GRS)
Title - Targus EcoSmart 45.7 cm (18") Briefcase Black, Red
URL - https://uk.targus.com/products/targus%C2%AE-17-18-classic-ecosmart%C2%AE-briefcase
WarrantyInfo - Limited Lifetime
Weight - 0.600000
Weight & dimensions - Depth - 70 mm
Weight & dimensions - Height - 320 mm
Weight & dimensions - Weight - 650 g
Weight & dimensions - Width - 430 mm