Dahua HAC-HDW1200TLMQA0280BS6, 1080p Full HD, 2MP, White
ID: 1050460 Product code: HAC-HDW1200TLMQA0280BS6
In stock 3 units
Warranty: 3 years
Ready for dispatch
on Friday, 15.05.2026
Delivery options
  • Posti parcel machine
All parameters
Aperture : N/A
Atmiņas kartes ligzda : None
Colour : White
Encoding : H.264
Feeding : 12V adapteris
FPS at maximum resolution : 30
Microphone : Is
Network connections : RJ-45
Number of cameras per set : 1
Operating temperature MAX (°C) : 60
Operating temperature MIN (°C) : -40
Resolution : 1920x1080
SIM card socket : There isn't
Use : Indoor/Outdoor
Viewing angle : 102°
Water resistance : IP67
Weight (g) : 330
More detailed specification
B/W night vision distance Night vision - 30 m
Built-in microphone Audio - Yes
Camera shutter speed Camera - PAL: 1/25 s–1/100000 s, NTSC: 1/30 s–1/100000 s s
Category Code - HSC
Connectivity technology Performance - Wired
DC output voltage Power - 12
Description - > Max. 30 fps@1080p. > Smart IR Illumination. > 30 m illumination distance. > Super Adapt. > Built-in Mic. > Quick-to-install eyeball saves installation time. > 3.6 mm fixed lens (2.8 mm optional). > CVI/CVBS/AHD/TVI switchable. > IP67, 12 VDC.
Diameter Weight & dimensions - 109.9 mm
Fixed focal length Lens system - 3.6 mm
Form factor Design - Eyeball
Height Weight & dimensions - 88.1 mm
Minimum illumination Camera - 0.001 lx
Model - HAC-HDW1200TLMQ-A-0280B-S6
Night vision Night vision - Yes
Number of effective pixels (H x V) Image sensor - 1920 (H) × 1080 (V) pixels
Placement supported Performance - Outdoor
Power consumption (typical) Power - 3.2 W