Black+Decker ES9120070B, White/Black
ID: 1227534 Product code: ES9120070B
Can be ordered 1 units Availability: 14 days after order approval
Warranty: 2 years
Ready for dispatch
Delivery options
  • Posti parcel machine
Main product parameters All parameters
  • Ātrumi: 2
  • Blender type: Table blender
  • Color: Black
  • Color: White
  • Color: White/Black
  • Container capacity (l): 1.5
  • Frother: Not
  • Jauda (W): 500
  • Power adjustment: Is
All parameters
Ātrumi : 2
Blender type : Table blender
Color : Black, White, White/Black
Container capacity (l) : 1.5
Cord length (m) : N/A
Crusher capacity (l) : Not
Frother : Not
Ice shredding : Is
Jauda (W) : 500
Power adjustment : Is
Pulse function : Is
Shredder : Not
Turbo funkcija : None
More detailed specification
Design - Cord storage - Yes
Design - Detachable lid - Yes
Design - Dishwasher-proof parts - Yes
Design - Dishwasher proof accessories - Yes
Design - Easy to clean - Yes
Design - Easy to disassemble - Yes
Design - Ergonomic design - Yes
Design - Ergonomic grip - Yes
Design - Non-slip feet - Yes
Design - On/off switch - Yes
Design - Product colour - Translucent
Design - Product colour - White
Design - Removable bowl - Yes
Design - Type - Tabletop blender
dimensionalWeight - 2800
Material - Blade material - Stainless steel
Material - Housing material - Plastic
Material - Material jar(s) - Glass
Packaging content - Blender - Yes
Packaging content - Measurement container - Yes
Packaging content - Protection cap - Yes
Packaging content - Stainless steel blade included - Yes
Performance - Accidental start up protection - Yes
Performance - Auto power off - Yes
Performance - Bowl capacity - 1.5 L
Performance - Control type - Rotary
Performance - Ice crushing - Yes
Performance - Locking - Yes
Performance - Noise level (high speed) - 80 dB
Performance - Number of speeds - 2
Performance - Pulse function - Yes
Performance - Safety switch - Yes
Performance - Speed control type - Yes
Performance - Turbo - No
Power - AC input voltage - 220 - 240 V
Power - Power - 500 W
Power - Power source - AC
producerCode - ES9120070B
productName - Tabletop blender Black+Decker BXJB500E (500W; 1,5l)
productSize - Normal
sizeX - 200
sizeY - 175
sizeZ - 400
warrantyLength - 24
warrantyType - F
weight - 2060
Weight & dimensions - Depth - 200 mm
Weight & dimensions - Height - 430 mm
Weight & dimensions - Weight - 3.9 kg
Weight & dimensions - Width - 210 mm