Brother LC-424Y INK YELLOW F/ DCP-J1200W F/ 750P.
ID: 784429 Product code: LC424Y
Can be ordered 22 units Availability: 14 days after order approval
Ready for dispatch
Delivery options
  • Posti parcel machine
More detailed specification
ARTIKEL1 - LC-424Y INK YELLOW
ARTIKEL2 - F/ DCP-J1200W F/ 750P.
Brand - Brother
BrandPartCode - LC424Y
Breite - 0
Category - Ink Cartridges
Category 1 - Verbrauchsmaterialien
Category 2 - Tinte
Description - BROTHER LC424Y INK FOR MINI19 BIZ-SL
EAN - 4977766810470
EANCode - 4977766810470
Features - Brand compatibility - Brother
Features - Colour ink cartridges quantity - 1
Features - Colour ink page yield - 750 pages
Features - Compatibility - DCP-J1200W
Features - Country of origin - Philippines
Features - Printing colours - Yellow
Features - Quantity per pack - 1 pc(s)
Features - Supply type - Single pack
Features - Type - Original
Gewicht - 0
GRUPPE1 - Consumables
GRUPPE2 - Ink Cartridges
GTIN - 4977766810470
GTIN - 5715328103764
Height - 17.000000
HERSTELLER - BROTHER
Hoehe - 0
HSTNUMMER - LC424Y
Laenge - 0
Length - 205.000000
Logistics data - Harmonized System (HS) code - 84439990
Logistics data - Layers per pallet - 4 pc(s)
Logistics data - Master (outer) cases per pallet - 40 pc(s)
Logistics data - Master (outer) cases per pallet layer - 10 pc(s)
Logistics data - Pallet gross height - 15.7 cm
Logistics data - Pallet gross weight - 282 kg
Logistics data - Pallet type - 1200 x 1000 mm
Logistics data - Products per pallet - 4000 pc(s)
LongProductName - LC424Y Ink Cartridge – Yellow
Manufacturer - Brother
ManufacturerPartNumber - LC424Y
MPN - LC424Y
Name - Brother LC-424Y Yellow
Packaging data - Package type - Blister
Packaging data - Package weight - 74 g
Page yield, pages - 750
PeriodofWarranty - 0 Y
Printing colours - Yellow
Print technology - Inkjet
ProductName - LC424Y
ShortSummaryDescription - Brother LC424Y, Yellow, 1 pc(s), 750 pages, Single pack
Stck_Kart - 9998
Stck_Pal - 0
Storno - Y
Title - Brother LC424Y ink cartridge 1 pc(s) Original Yellow
URL - https://www.brother.co.uk/supplies/inkjet-supplies/lc424y
WarrantyInfo -
Weight - 0.06
Weight - 0.060000
Weight & dimensions - Depth - 80 mm
Weight & dimensions - Height - 120 mm
Weight & dimensions - Weight - 55 g
Weight & dimensions - Width - 14.9 mm