TB Print Toner cartridge for Brother TN2000 100% new TB-TN2000N
ID: 574965 Product code: TB-TN2000N
Can be ordered 5 units Availability: 14 days after order approval
Warranty: 2 years (Warranty for business entities 1 year)
Ready for dispatch
Delivery options
  • Posti parcel machine
Main product parameters All parameters
  • Color: Black
All parameters
Color : Black
More detailed specification
Capacity (5% coverage) - 2500 pages A4
Cartridge type - Toner
Chip - No
Compatibility - Brother HL 2030, 2032, 2037, 2037E, 2040, 2070
Brother DCP 7010, 7020, 7025
Brother Intellifax 2820, 2910, 2920
Brother MFC 7220, 7225N, 7420, 7820, 7820N
Xerox Docuprint 203A, 204A
Compatible with - Brother
Designation - CE+WEEE
dimension depth - 200 mm
dimension height - 390 mm
dimension weight - 789 g
dimension width - 140 mm
ean - 5901500506090
guarantee - 0
guarantee_type - perpetual
name - Toner cartridge for Brother TN2000 100% new TB-TN2000N
Original code - TN2000
producer - TB Print
Quantity in unit package - 1
vendpn - TB-TN2000N